Svet 5

30.03.2025.

20:46

Oglasio se Makron posle razgovora sa Vučićem: Ponovio sam mu želju da Srbija napreduje na evropskom putu FOTO

Francuski predsednik Emanuel Makron oglasio se posle razgovora sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem.

Izvor: B92.net

Oglasio se Makron posle razgovora sa Vučićem: Ponovio sam mu želju da Srbija napreduje na evropskom putu FOTO

Podeli:

Razgovarao sam telefonom sa predsednikom Aleksandrom Vučićem. Razgovarali smo o bilateralnim temama i napravili presek nakon njegovih nedavnih kontakata u Briselu. Ponovio sam mu svoju želju da Srbija nastavi da napreduje na svom evropskom putu", objavio je Makron na francuskom a potom i na srpskom jeziku na Iksu.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić takođe se oglasio na Instagramu posle razgovora sa francuskim kolegom.

"Veoma dobar razgovor sa predsednikom Francuske Emanuelom Makronom. Razgovarali smo o svim aspektima bilateralne saradnje izmedju Francuske i Srbije, ali i evropskom putu naše zemlje. Obojica smo naglasili značaj daljeg unapredjenja naših odnosa i u skladu sa tim dogovorili susret u aprilu ove godine.

Verujem da prijateljstvo i partnerstvo sa Francuskom građanima Srbije donosi veliku korist", napisao je Vučić na Instagramu. 

Podeli:

5 Komentari

Možda vas zanima

Region

Mađarska proglasila vanredno stanje

Mađarski ministar zadužen za zaštitu životne sredine Laslo Gajdoš izjavio je danas da je vlada proglasila vanredno stanje zbog ozbiljne nestašice vode izazvane sušom.

10:05

29.7.2026.

1 d

Podeli: