Svet 0

05.04.2024.

18:38

U Moskvi uhapšena još jedna osoba umešana u napad na Krokus siti hol

U Moskvi je uhapšen jedanaesti optuženi za učešće u terorističkom napadu u Krokus siti holu, rečeno je RIA Novostima u moskovskom sudu.

Izvor: Tanjug

U Moskvi uhapšena još jedna osoba umešana u napad na Krokus siti hol
Tanjug/AP Photo/Dmitry Serebryakov

Podeli:

Iz suda su precizirali da je uhapšen Muhamed Zoir Šaripzoda, rodom iz Tadžikistana. Na teret mu se stavlja krivično delo teroristički akt.

U napadu na Krokus siti hol 22. marta poginule su 144 osobe. Prethodno je uhapšeno deset optuženih, među kojima su četiri državljana Tadžikistana, koji su, prema istrazi, bili direktni izvršioci terorističkog napada.

 

Pored toga, 1. aprila u Dagestanu su privedena četiri stranca koji su učestvovali u finansiranju i obezbeđivanju oružja teroristima koji su napali Krokus.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zelenski: Gotov je

Osnovni paket nacrta dokumenata u okviru mirovnog plana za kraj rata u Ukrajini je gotov, izjavio je danas predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski, navodeći da je pripremljeno ukupno 20 tačaka mirovnog plana.

19:27

22.12.2025.

1 d

Ruska imovina pravi razdor

Potres u EU; Makron izdao Merca – "Za to će morati da plati"

Pokušaj nemačkog kancelara Fridriha Merca da ubedi čelnike EU da iskoriste 210 milijardi evra zamrznute ruske imovine za pomoć Ukrajini doživeo je neuspeh kada je shvatio da mu ključni saveznik, francuski predsednik Emanuel Makron, okreće leđa.

20:31

21.12.2025.

2 d

Podeli: