25.02.2025.
23:50
Rat – dan 1.098: Eksplozije u Kijevu; Pokrenuta kontraofanziva; Seva iznad Crnog mora FOTO/VIDEO
Rat u Ukrajini – 1.098. dan. Sirene za vazdušnu opasnost oglasile su se širom zemlje, a jedna osoba je povređena u ruskom napadu, saopštavaju ukrajinski zvaničnici.
Predsednik Ukrajine Volodimir Zelenski saopštio je da njegova zemlja trenutno aktivno priprema sastanke, dogovore i pregovore sa svojim partnerima.
Završeno
23:44
Slovačka: Naš stav oko Ukrajine je principijelan kao i kod nepriznavanja tzv. Kosova
Slovačko Ministarstvo spoljnih poslova saopštilo je da glas ove zemlje za rezoluciju UN kojom se osuđuje ruska agresija na Ukrajinu odražava principijelan stav Vlade, slično kao u slučaju nepriznavanja nezavisnosti takozvanog Kosova, nakon što su neke stranke vladajuće koalicije kritikovale ovu odluku.
"Naš stav je apsolutno principijelan, kao i u slučaju da Slovačka ne prizna Kosovo, jer to smatramo kršenjem međunarodnog prava i teritorijalnog integriteta Srbije", saopštilo je slovačko ministarstvo.
Ministarstvo spoljnih poslova Slovačke podsetilo je da su 93 zemlje članice UN odobrile rezoluciju, koja je "mogući kompromisni predlog" čiji je cilj da se istakne poštovanje međunarodnog prava, nepovredivost granica i teritorijalni integritet.
23:21
Zelenski: Ukrajina se aktivno priprema
22:43
Četiri drona oborena iznad voda Crnog mora kod Sevastopolja
Snage PVO presrele su i uništile četiri drona iznad Crnog mora kod Sevastopolja na znatnoj udaljenosti od obale, javio je na svom Telegram kanalu guverner grada Mihail Razvožajev.
"Glasni zvuci koji su se čuli bili su dežurni sistemi PVO koji su presreli i uništili 4 bespilotne letelice iznad Crnog mora na visini od skoro 1,5 kilometara na znatnoj udaljenosti od obale", navodi se u izveštaju.
Prema rečima Razvožajeva, situacija je i dalje pod kontrolom, on je zatražio da ostane miran i ostane na bezbednim mestima, uprkos tome što su bespilotne letelice oborene iznad mora i na velikoj visini.
22:42
U Kijevu i Sumima odjeknule su eksplozije
U Kijevu se čulo još eksplozija, a eksplozije su odjeknule i u gradu Sumi na severoistoku Ukrajine usred alarma za vazdušni napad, javlja ukrajinski TV kanal "24 kanal".
Ranije su ukrajinski mediji javili o eksplozijama u Kijevu.
"Eksplozije u Sumi... Ponovljene eksplozije u Kijevu", navodi se u poruci objavljenoj na Telegram kanalu TV kanala.
Kako je saopštilo ukrajinsko Ministarstvo digitalne transformacije, uzbuna za vazdušni napad proglašena je u Kijevu i Kijevskoj, Žitomirskoj, Černigovskoj, Sumskoj, Čerkaskoj, Poltavskoj, Harkovskoj, Kirovogradskoj, Dnjepropetrovskoj i Nikolajevskoj oblasti Ukrajine, kao i u delovima Hersonske i Zaporoške oblasti pod kontrolom Kijevske oblasti Ruske Federacije.
22:41
Ukrajinske trupe granatirale su teritoriju DNR 29 puta u jednom danu
Ukrajinski vojnici su u protekla 24 sata granatirali teritoriju DNR 29 puta, ispalivši 92 metka municije, saopštio je odeljenje republičke vlade za dokumentovanje ratnih zločina u Ukrajini .
"Dvadeset devet činjenica o oružanim napadima ukrajinskih oružanih snaga (UAF – prim. aut.)... Dvadeset devet oružanih napada – u pravcu Horlivka", objavio je Telegram kanal odeljenja.
Napominje se da su ukupno ispaljena 92 metka.
22:41
Serija eksplozija potresla Damask
Serija snažnih eksplozija čula se u Damasku u isto vreme kada su se izraelski avioni pojavili na nebu iznad južne Sirije, piše sirijski list Al-Vatan.
"Serija eksplozija odjeknula je u predgrađu Damaska u isto vreme kada su izraelski avioni nadletali provinciju Dara", piše list.
22:28
Rusi gađali stambenu zgradu?
Ruske bespilotne letelice upravo su udarile u stambenu zgradu punu civila u Kijevu, piše Kijev post.
Broj žrtava se još razjašnjava.
22:23
Eksplozije u Kijevu
"U Kijevu su odjeknule eksplozije usred alarma za vazdušni napad", javio je ukrajinski TV kanal "Public".
«
"U Kijevu su se čule eksplozije".
21:46
Pokrenuta kontraofanziva; Ukrajinci našli smrtonosno oružje
21:36
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar