14.02.2025.
9:27
"Aleluja..."
Mađarski premijer Viktor Orban izjavio, govoreći o predstojećim pregovorima SAD-a i Rusije o okončanju rata u Ukrajini, da je to ono što je Mađarska želela.
"Aleluja, ovo je ono što smo želeli. Na ovo smo se kladili. Ovo je ono na čemu se zasniva naša mađarska strategija: rat ne sme da traje, novi američki predsednik biće tu, a kako su Evropljani nesposobni i paralizovani, on će preseći Gordijev čvor... i sklopiti mir", rekao je Orban za javni servis, preneo je MTI.
Mađarski premijer je istakao da su sankcije EU Rusiji koštale Mađarsku 6,5 milijardi evra svake godine, što je ukupno 20 milijardi evra.
- Volodimirova najteža odluka biće doneta danas; Hoće li smeti to da kaže Trampu?
- Šamarčina za Kijev: Izgubićete, ali ne morate to da priznate
- Makron: Jedino pitanje je da li je Putin...
Sa novim američkim predsednikom i mirom, "Rusija će biti reintegrisana u svetsku ekonomiju, što će dati ogroman podsticaj madjarskoj ekonomiji", rekao je Orban.
Orban je dodao da se dešavaju "brze promene" u oblastima "migracija, zelenih politika, rodnih pitanja, porodice i hrišćanstva", ali da se Evropa "odupire".
Kako je rekao, Mađarska je uvek razmišljala u skladu sa trenutnim stavovima predsednika SAD Donalda Trampa.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar