Region 1

29.10.2025.

12:32

Major Oružanih snaga BiH u centru skandala: Ostao bez pristupa podacima u NATO-u

Štabni oficir iz BiH koji je bio raspoređen u NATO strukturama Memsudin Pamuk našao se u centru skandala te je pokrenuta inicijativa za njegovu smjenu.

Izvor: Klix.ba

Major Oružanih snaga BiH u centru skandala: Ostao bez pristupa podacima u NATO-u
Shutterstock/mykhailo pavlenko

Podeli:

Naime, major Pamuk je raspoređen na poziciji u Komandi Savezničkih snaga za Evropu (SHAPE) u belgijskom Monsu, a do skandala je došlo nakon što mu je oduzet pristup tajnim podacima.

Prema nezvaničnim informacijama portala Klix.ba, upitna je validnost njegove diplome zbog čega je izgubio dozvolu za pristup tajnim podacima usred mandata.

Utvrđeno je, navodno, da nema završenu srednju školu, iako se vodi kao visokoobrazovana osoba.

Zbog toga je Ministarstvo odbrane BiH donelo Odluku o pokretanju vanredne procedure izbora kandidata za imenovanje vojnog predstavnika BiH u inostranstvu, potvrđeno je za Klix.ba.

Mandat izabranog zvaničnika traje do 31. jula 2027. godine.

Podeli:

1 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Orban: To je objava rata

Mađarski premijer Viktor Orban izjavio je danas da bi svaki pokušaj posezanja za zamrznutim ruskim sredstvima predstavljao "objavu rata".

19:57

13.12.2025.

1 d

Podeli: