08.05.2025.
11:20
Dodik stigao u Moskvu
Predsednik Republike Srpske Milorad Dodik, koji predvodi delegaciju Srpske na obeležavanju Dana pobede, doputovao je u Moskvu, odakle je poručio da je to i prilika za susrete sa najvažnijim ljudima koji će se istim povodom naći u ruskoj prestonici.
Dodik i najviši funkcioneri Republike Srpske u Moskvi borave na poziv predsednika Ruske Federacije Vladimira Putina.
"Ovde sam da obeležimo Dan pobede nad fašizmom, ovo je važan događaj, drago mi je da prisustvujem ovakvom događaju", rekao je Dodik.
Istakao ej da se nada da će dobiti priliku i da se sretne sa patrijarkom moskovskim i cele Rusije Kirilom.
- Napad dronovima na Moskvu? PVO sistemi čuvaju rusko nebo; Stručnjaci upozoravaju: Internet će biti isključen
- Vučić se sastaje sa Putinom; Oglasio se i na instagramu: "Ponosan sam na to što sam predsednik Srbije" VIDEO
Dodika je na aerodromu dočekao Miljajev Andrej Aleksandrovič, zamenik direktora Departmana za državni protokol Ministarstva inostranih poslova Rusije.
Dodik je na platformi Iks napisao da je "Moskva lep grad".
Planirano je da se Dodik danas u Nacionalnom centru "Rusija" obratiti ruskoj omladini uoči Dana pobede na temu značaja Velike pobede, važnosti očuvanja istorijskog pamćenja i principima međunarodnih odnosa u multipolarnom svetu.
Delegaciju Republike Srpske će na sutrašnjoj paradi povodom Dana pobede, pored Dodika činiti i predsednik Narodne skupštine Republike Srpske Nenad Stevandić i presedavajuća i srpski član Predsedništva BiH Željka Cvijanović.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar