Politika 9

25.12.2024.

8:08

"Puf" i pukla je laž opozicije; Profesori priznali: "Na nas se ne vrši pritisak vlasti" VIDEO

Na društvenim mrežama osvanuo video-snimak na kom je isečak iz emisije na opozicionoj TV, a na kom se priznaje da Vučić i vlast ne vrše pritisak na studente i profesore koji protestuju.

Izvor: B92.net

"Puf" i pukla je laž opozicije; Profesori priznali: "Na nas se ne vrši pritisak vlasti" VIDEO
TANJUG/ NEMANJA JOVANOVIĆ/ nr

Podeli:

Kako je objavljeno na profilu "Detektora laži" na društvenoj mreži X, "već godinama se sa N1 sluša kako je u Srbiji diktatura i kako je Vučić diktator koji svaki glas želi da utiša i da za to koristi pritiske, ucene i pretnje".

A onda je došlo do preokreta, navedeno je u postu, u kom se vidi da voditeljka N1 postavlja pitanje "da li se vrši pritisak na profesore zbog blokade fakulteta?"

Ana Martinoli, opoziciona profesorka FDU, koja podržava blokade, međutim odgovara:

"Ja Vam govorim iz perspektive nastavnika i ja ne trpim nikakav pritisak vlasti, Ministarstva..."

Zatim Marija Soldatović, profesorka šabačke gimnazije koja takođe podržava proteste kaže: "Koliko ja znam nema! Meni kao profesoru niko nije pretio ali, evo, pored mene je i učenica pa neka i ona kaže njihova iskustva."

Učenica se potom uključuje i potvrđuje reči profesorke: "Niko ne vrši pritisak na nas niti nam preti!"

Podeli:

9 Komentari

Možda vas zanima

Svet

EU je u stanju šoka? "Gotovi ste..."

"Njujork tajms" preneo je da je u subotu u Madridu održan veliki skup krajnje desnih stranaka – Patrioti za Evropu (PfE), s kog je svetskim liderima poručeno “da su gotovi”.

9:16

10.2.2025.

1 d

Euroleague

Braun rekao "ne" Partizanu?

Američki košarkaš Sterling Braun ima klauzulu u ugovoru koja mu omogućava prelazak u NBA ukoliko dobije ponudu. Iako se spekulisalo o produžetku saradnje, trenutno nema novih dogovora sa Partizanom.

18:35

9.2.2025.

2 d

Svet

Ponuda odbijena: "Nećemo vaš gas"

Otcepljeni moldavski region Transdnjestrije, koji je proglasio nezavisnost, odbio je ponudu Evropske unije od 60 miliona evra za finansiranje kupovine gasa, saopštio je portparol moldavske vlade Danijel Voda.

12:54

11.2.2025.

18 h

Podeli: