Politika 0

22.08.2026.

13:52

Vučić: "Sve što radi Kurti na KiM je totalni apsurd, razgovaraću sa Ruteom"

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas u Bujanovcu, da je sve što radi Aljbin Kurti na KiM apsud i ponovio da će razgovarati sa generalnim sekretarom NATO-a Markom Ruteom.

Izvor: Tanjug

Vučić: "Sve što radi Kurti na KiM je totalni apsurd, razgovaraću sa Ruteom"
Armend NIMANI / AFP / Profimedia

Podeli:

Odgovarajući na pitanje novinara u Bujanovcu prilikom obilaska Simpa da će se Aljbin Kurti danas popodne sastati sa komandantom Kfora, generalom majorom Ozkanom Ulutašem, kako bi razgovarali o pitanju otvaranja mosta na Ibru i da je Kurti rekao da je zatvaranje mosta apsurd, Vučić je rekao da je apsud sve što radi Kurti.

"Totalni je apsurd i sve što radi Kurti, i sve što oni rade sa njim. Postavljam samo jedno pitanje: Kad ćete da ispunite Briselski sporazum, potpisan u aprilu 2013. godine? Ništa više, samo to. Stavili ste potpis vi iz Evropske unije, kad ćete da ispunite? A ovako nama dajete signal da nema nikakvog smisla ni da razgovaramo, ni da pregovaramo, iako smo uvek razgovarali i uvek pregovarali. O čemu da razgovaramo i pregovaramo? Pregovarali smo 50 puta oko mosta na Ibru. Sad ćete na silu to da rešavate, zajedno sa svojim NATO prijateljima. Videćemo. Razgovaraću ja sa Ruteom", rekao je Vučić.

On je rekao da je razgovor između načelnika Generalštaba Vojske Srbije Milana Mojsilovića i komandata Kfora Ozkana Ulutaša bio pristojan ali ne i dobar.

Možda vas zanima

Vučić je ranije danas tokom posete Jablaničkom okrugu izjavio da u ponedeljak ili utorak očekuje razgovor sa generalnim sekretarom NATO-a Markom Ruteom u vezi sa našim zahtevom da se ne dozvoli otvaranje mosta i povlačenje snaga KFOR-a sa mosta u Kosovskoj Mitrovici.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: