Politika 0

11.08.2026.

12:21

Laž dana; Piper o Rihi: "To je politika blokadera, kad neko kaže nešto u korist Srbije, za njih nije nadležan"

Reakcija novinarke Rihe na pitanje o izjavi Volodimira Zelenskog o Kosovu izazvala je polemike na društvenim mrežama, nakon čega se oglasio analitičar Uroš Piper.

Izvor: Mediji

Laž dana; Piper o Rihi: "To je politika blokadera, kad neko kaže nešto u korist Srbije, za njih nije nadležan"
Printscreen/srpska.posla

Podeli:

Na društvenoj mreži Iks jedan korisnik upitao je Rihu za komentar na izjavu ukrajinskog predsednika Volodimira Zelenskog da je Kosovo deo Srbije.

"Nije nadležan", odgovorila je Riha uz smajli.

Na njenu reakciju osvrnuo se analitičar Uroš Piper, koji je podsetio da je Riha ranije radila na RTS-u.

"To vam je politika blokadera i u jednoj rečenici se sve vidi. Kada je neko nešto rekao u korist Srbije, a ovde je to rekao predsednik Ukrajine Zelenski da poštuje međunarodno pravo i teritorijalni integritet Srbije, Riha odgovara ironično – nije nadležan", naveo je Piper.

On je ocenio da deo političke javnosti okupljen oko studentskih blokada, kako ih je nazvao, negativno reaguje na stavove koji se odnose na državnu politiku Srbije i njen teritorijalni integritet.

@srpska.posla Laž Dana - Antonela Riha ismeva ukrajinskog predsednika koji je rekao da je Kosovo deo Srbije #srpskaposla #urospiper #lazdana #fypagee ♬ original sound - Srpska posla

"Nadležan za nju jeste neko u crnogorskoj vladi ko je priznao secesiju, jeste neko u albanskoj vladi, neko u švedskoj vladi, ali kad kaže neko nešto u korist Srbije za nju nije nadležan", dodao je Piper.

Piper je zatim izneo i političku ocenu studentskog pokreta i liste koja bi, prema njegovim rečima, mogla da proistekne iz tog pokreta.

"To su blokaderi, drugosrbijanci i zato njihova lista suštinski jeste LDP 2 lista", rekao je Piper.

Govoreći o Rihi, Piper je podsetio i na njen raniji angažman na RTS-u.

"Rihu smo svi kao poreski obveznici plaćali niz godina na RTS-u dok je tamo bila novinarka. Bilo, ne ponovilo se, zato uskoro na izborima da ih sve pošaljemo na smetlište i medijske i političke istorije", zaključio je Piper.

Podeli:

Tagovi

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Rusi se povlače; Posle 18 meseci pao dogovor

Sirija je danas saopštila da je postigla dogovor sa Rusijom o statusu dve ruske baze u toj zemlji koje su nekada korišćene za pružanje vojne podrške svrgnutom sirijskom lideru Bašaru al Asadu tokom sirijskog građanskog rata.

23:44

9.8.2026.

1 d

Podeli: