25.02.2026.
19:11
Dosad neviđene gužve: Građani masovno podržali SNS; Ogromni redovi; "Da se borimo još odlučnije" FOTO/VIDEO
Predsednica Narodne skupštine Srbije Ana Brnabić raspisala je redovne lokalne izbore za odbornike skupština devet jedinica lokalne samouprave za 29. mart, a građani su već na startu kampanje pokazali veliku podršku Srpkoj naprednoj stranci, pišu mediji.
Raspisani su redovni lokalni izbori za odbornike skupština devet jedinica lokalne samouprave, odnosno za Skupštinu grada Bora i skupštine opština Aranđelovac, Bajina Bašta, Kladovo, Knjaževac, Kula, Lučani, Majdanpek i Smederevska Palanka.
Redovi za potpise u Lučanima
U Lučanima danas je zabeležen izuzetan odziv građana prilikom prikupljanja potpisa za odborničku listu Srpske napredne stranke "Aleksandar Vučić – Lučani naša porodica".
Od ranih sati pristizali su građani koji su želeli da svojim potpisom podrže listu uoči predstojećih lokalnih izbora, a u pojedinim trenucima formirali su se redovi zbog velikog interesovanja.
Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević obišao je Opštinski odbor SNS u Lučanima, gde je razgovarao sa kandidatima i članovima stranke uoči predaje izborne liste za predstojeće lokalne izbore.
Vučević je poručio da se, kako je naveo, nije branila politička stranka, već država i narod.
"Što smo izdržali ne kao SNS ili neka druga politička stranka, nego što smo izdržali kao narod, kao građani Srbije, kao Srbi. Rušili su nam državu, a ne neku političku stranku. Pričali su o pravdi, pravili su nepravdu. Rekli su da ih politika ne interesuje, evo ih na izborima. I to je dobro jer su maske pale i svima je sve jasno", rekao je Vučević za agenciju RINA.
On je istakao da je ponosan na kandidate u Lučanima i ocenio kao važnu odluku formiranje šire koalicije.
"Ja ću vam kažem da sam ponosan na vaše kandidate, naše kandidate. Drago me ste napravili jednu široku koaliciju. Vama iz SNS-a poručim dobro je da ste prigrlili i zagrlili i dogovorili ste sa svim partnerima da imamo zajedno, jer svi na kraju hoćemo da čuvamo Srbiju i da Lučani budu još bolja opština za život", naveo je on.
Vučević je pozvao kandidate da budu odgovorni i da vode neposrednu kampanju među građanima.
"Idite u narod, razgovarajte sa građanima, koliko god je to teško. Iako nešto nije urađeno što je obećano, a svuda toga ima. Molim vas, vodite pristojnu, ali hrabru, otvorenu kampanju. Nije dugačka, 30-ak dana, svaki dan je bitan", poručio je.
Govoreći o političkoj atmosferi, ocenio je da će, kako je rekao, "sve stvari polako doći na svoje mesto", uz poruku da predstoji teška izborna utakmica.
"Neće biti lako. Biće jako teško. Oni su favoriti. A mi ćemo se borimo da pobedimo kao nikada do sada. Ubedljivo i čisto", rekao je Vučević.
Najavio je i skori dolazak predsednika Republike u Dragačevo, gde će, kako je naveo, razgovarati sa građanima o investicijama i ključnim pitanjima za opštinu Lučane.
Na kraju obraćanja poručio je da je, kako je rekao, Srbija zajednička kuća svih građana i da će napredak zavisiti od zajedničkog rada.
"Neće biti idealno, nikad neće biti idealno, ali će biti bolje. A koliko će biti bolje, zavisi od nas. Jer ovo je naša kuća, Srbija je naša kuća", zaključio je Vučević.
Nezapamćene gužve u Bajinoj Bašti
U Bajinoj Bašti danas su zabeležene nezapamćene gužve u zgradi komiteta prilikom sakupljanja potpisa za odborničku listu Srpske napredne stranke "Aleksandar Vučić – Bajina Bašta naša porodica".
Već od ranih jutarnjih sati građani su pristizali kako bi dali svoj potpis podrške, a u pojedinim trenucima formirali su se redovi i ispred ulaza u zgradu.
Predsednik Sprske napredne stranke (SNS) Miloš Vučević izjavio je danas u Bajinoj Bašti da ta stranka spremno ulazi u kampanju za predstojeće lokalne izbore i pozvao kandidate sa liste SNS da budu odgovorni, strpljivi i stalno dostupni građanima.
On je, tokom obilaska prostorija Opštinskog odbora stranke, gde se prikupljaju potpisi podrške za izbornu listu, kandidatima poručio da razgovaraju sa građanima i prihvataju kritike, ističući da je zadatak SNS-a da pokaže političku razliku u odnosu na protivnike.
"Naš zadatak je da pokažemo političku razliku u odnosu na one koji samo znaju da pričaju o blokadama, zviždanju, gađanju jajima i kamenjem, bez bilo čega dobrog ili konkretnog za narod", naveo je Vučević.
Dodao je da po atmosferi i energiji vifi fa je SNS u Bajinoj Bašti spreman za izbore u toj opštini.
"Vidim da ste vedrijeg duha nego što smo svi zajedno bili prethodnih 13, 14 meseci. Da polako sve ono ružno što nam se dešavalo, što su nam pravili i uradili ostane daleko iza nas", rekao je Vučević.
Istakao je da je odgovornost lokalnog rukovodstva najveća i da treba obići svaku mesnu zajednicu, naglašavajući da nema razlike između grada i sela i da je svaki deo opštine podjednako važan.
Vučević je ocenio da će građani na izborima odlučiti o pobedniku, a ne "pištaljke i dreka" i izrazio uverenje u uspeh liste "Bajina Bašta - Naša porodica".
"Mi smo razumeli da su oni favoriti, blokaderi, mi smo razumeli da oni ubedljivo vode. Svaka im čast. Mi ćemo se evo malo potruditi da to možda bude nešto drugačije nego što oni pumpaju ovih prethodnih 13, 14 meseci. Jer na kraju ne odlučuju pištaljke i dreka, već odlučuju građani", rekao je Vučević.
On je poželeo učesnicima "mirnu, demokratsku i političku kampanju", dodajući da je važno da SNS bude među ljudima i razgovara sa građanima tokom, kako je naveo, kratke kampanje od oko mesec dana.
Vučević je najavio i skori dolazak predsednika Srbije Aleksandra Vučića u Bajinu Baštu i ocenio da je lokalni odbor dobio novu energiju sa novim koordinatorima i članovima izvršnog odbora.
"Mi ne možemo bez vas ovo da uradimo, vi ste srce i duša Bajine Bašte i vi o njoj odlučujete sa ostalim vašim komšijama. Idemo u pobedu, neće biti lako, oni su favoriti, ali mi idemo da pobedimo. Živela Bajina Bašta i živela Srbija", poručio je Vučević.
Brnabić sa građanima Aranđelovcu
U Aranđelovcu se danas prikupljaju potpisi podrške za listu SNS na predstojećim lokalnim izborima, a listu SNS potpisom je podržao veliki broj građana.
Predsednica Skupštine Srbije i potpredsednica Glavnog odbora Srpske napredne stranke Ana Brnabić zahvalila je građanima koji su došli da podrže listu SNS.
"Danas sam razgovarala sa građankama i građanima Aranđelovca koji su došli da svojim potpisom podrže listu na lokalnim izborima Aleksandar Vučić – Aranđelovac, naša porodica. Velika zahvalnost svima koji su došli u ogromnom broju da podrže baš tu listu, listu za sigurnu budućnost, mir, napredak i Aranđelovac bez nasilja", navela je Brnabić na Instagramu.
Istakla je da je to većinska Srbija - jedinstvena, pristojna i odlučna da ne dopusti blokaderski teror manjine nad većinom.
"Predivna i toliko pozitivna energija danas u Aranđelovcu, koja nama svima daje snagu da se borimo još snažnije i odlučnije, svakoga dana na svakom mestu. Srbija predvođena Aleksandrom Vučićem nastaviće da pobeđuje i zajedno sa svim našim građanima, kao jedan tim, nastavićemo da sanjamo velike snove", istakla je Brnabić.
Dugi redovi u Knjaževcu
Prema snimcima koje objavljuju lokalni mediji u Knaževcu su građani su u ogromnom broju od ranog jutra došli da podrže izbornu listu "Aleksandar Vučić – Knjaževac, naša porodica!".
U knjaževačkom opštinskom odboru SNS ističu da veliko interesovanje potvrđuje poverenje građana u dosadašnje rezultate vlasti i planove za dalji razvoj opštine.
Naime, nakon održane sednice Opštinske izborne komisije i usvajanja odluke o potrebnoj dokumentaciji, zvanično je počelo prikupljanje potpisa podrške za izbornu listu "Aleksandar Vučić – Knjaževac, naša porodica!".
Već prvog sata zabeležen je izuzetan odziv građana, a prostorije predviđene za overu potpisa bile su ispunjene zainteresovanim meštanima koji su želeli da pruže podršku listi.
U knjaževačkom opštinskom odboru SNS ističu da veliko interesovanje potvrđuje poverenje građana u dosadašnje rezultate vlasti i planove za dalji razvoj opštine.
Ogroman odziv u Kuli
Kako prenose mediji u Kuli su se gužve formirale u gotovo svim mesnim zajednicama da podrže kandidaturu SNS na lokalnim izborima.
Građani Majdanpeka i Kladova podžali SNS
I građani Majdanpeka danas su podržali SNS svojim potpisima, kao i u Kladovu - neverovatne gužve zabeležene su u ovom mestu, javljaju mediji.
Scene iz Bora takođe pokazuje da SNS ima ogromnu podšku građana.
Građani su se danas okupili i u Sevojnu, gde im je podršku pružio i predsednik SNS Miloš Vučević.
"Sevojno jutros šalje jasnu poruku – podrška, jedinstvo i vera u pobedu. Veliki broj građana svojim potpisom uz listu 'Aleksandar Vučić – Sevojno naša porodica'. Do pobede! Živela Srbija", napisao je Vučević na Instagramu uz veličanstvene fotografije iz ovog mesta.
Komentari 5
Pogledaj komentare Pošalji komentar