16.02.2026.
21:31
Srbija ne pamti ovakav dan: Blokaderi "udarili" na crkvene velikodostojnike; Smeta im sve Matica sprska VIDEO
U Srpskom narodnom pozorištu u Novom Sadu održana je svečana akademija povodom dva veka od osnivanja Matice srpske, a blokaderi su došli u taj grad kako bi pokušali da unište ovu manifestaciju, prenose mediji.
Među okupljenima je bio poznati blokader Robert Silberholc, kao i predsednik DS-a Srđan Milivojević.
Oni su došli sa namerom da blokiraju obeležavanje dva veka Matice srpska, ali zašto, pitaju se mediji.
Kako navode mediji, smeta im Srpsko narodno pozorište, smeta im kultura, nasleđe i sve što ima veze sa Srbijom.
Oni su takođe vređali crkvene velikodostojnike, što je svojevrstan skandal i nešto što Srbija ne pamti.
Naravno, pokušali da spreče održavanje akademije, pišu mediji.
Na platou ispred pozorišta okupio se veliki broj građana kako bi prisustvovao akademiji, međutim, pristigli su i blokaderi, koje su u Novi Sad stigli autobusima iz drugih delova Srbije, kako bi ih uznemiravali.
Izgleda da blokaderi mrze sve srpsko – Maticu srpsku, SPC, patrijarha, Srbiju, srpsku tradiciju, pišu mediji.
Okupila se šačica blokadera
Kako prenose mediji, u piku protesta, koji je bio večeras oko 18 časova, na jednoj od novosadskih raskrnica okupilo se 1.582 blokadera.
Međutim, ubrzo su počeli da se osipaju i dokaz za to je snimak iz satelita. Na osnovu njega je izbrojano da se samo pola sata kasnije broj blokadera smanjio na 1.406 lica.
Komentari 7
Pogledaj komentare Pošalji komentar