03.02.2026.
8:26
Brnabić: Rektor Đokić je običan karijerista; Tada mu je SNS bila nabolja na svetu...
Rektor Univerziteta u Beogradu je običan karijerista, rekla je predsednica Narodne skupštine Ana Brnabić i podsetila da je on uz podršku Srpske napredne stranke bio dekan Arhitektonskog fakulteta.
"Njemu je tada Srpska napredna stranka bila najbolja na svetu, Aleksandar Vučić mu je bio najveći vizionar, on je išao i hvalio, od Zvezdana Terzića preko Bate Gašića, da ne pričam posle kad sam ja postala predsednica vlade i da ne pričam šta je sve u kakvim superlativima pričao o Aleksandru Vučiću. Njemu je bila važna ta fotelja", rekla je Brnabić za TV Pink, komentarišući pojavljivanje Đokića na protestu 27. januara.
Ona je dodala da je nakon dve fotelje dekana Arhitektonskog fakulteta, Đokić poželeo fotelju rektora Beogradskog univerziteta.
"Tada je akademska zajednica većinom, to je bila 2021. godina, podržala Ivanku Popović za njen drugi rektorski mandat. Senat je podržao Ivanku Popović. Prvi put, ja mislim u istoriji Beogradskog univerziteta, Savet Beogradskog univerziteta nije poštovao odluku Senata i došlo je do preglasavanja, i prvi put u istoriji Beogradskog univerziteta izabran je rektor koga Senat nije podržao", otkrila je Brnabićeva.
Sada blokaderi žele da objasne kako je on novo lice, neiskaljano, neisprljano, sa neverovatnim principima, rekla je Brnabićeva, i dodala da je Đokić pomislio da je Srpskoj naprednoj stranci odzvonilo zahvaljući podršci iz inostranstva i obojenoj revoluciji, pa je možda poželeo da sedne u fotelju predsednika ili predsednika vlade.
"Mislim da je ministarska fotelja za njegove ambicije previše mala i ovo je način. Druga stvar je što je on sa funkcije rektora želeo da zaštiti direktno svog bliskog prijatelja Nebojšu Bojovića, koji je 10 godina bio predsednik nadzornog odbora javnog preduzeća Infrastruktura železnice Srbije, nakon pada nadstrešnice. Mi vidimo u toj sprezi tužilaštva za organizovani kriminal, rektora Đokića i blokadera da je Bojović zaista zaštićen", kazala je ona.
Brnabić je istakla da bi pobeda studentske liste na izborima dovela do maksimalnog slabljenja Srbije i dodatnog urušavanja zemlje.
"Zato što bi se onda otvorila ta Pandorina kutija gde oni ne bi mogli da se usaglase ni oko jedne stvari, što bi dalje vodilo ili u građanske sukobe ili u blokadu svih institucija u Srbiji", navela je Brnabić.
Prema njenim rečima, oni imaju dupli recept za propast Srbije.
"Njih ne smete da propitujete ni na koju temu, dakle ni o zdravstvu, ni o čemu jer ako neko nešto kaže, onda su ti ljudi izdajnici. Ono što mene dodatno zastrašuje jeste to što stranci pokušavaju da ih stave na jednu listu. Imamo evroparlamentarca iz Slovenije Vladimira Prebiliča, koji potpuno jasno priča o tome. To je brutalno mešanje u unutrašnja pitanja Srbije da je to stvarno onako da ga proglasite za personu non grata", rekla je Brnabić.
Komentari 4
Pogledaj komentare Pošalji komentar