22.01.2026.
20:33
Bivša dekanka zvala policiju zbog "duhovne ugroženosti", a njena ćerka se buni što policija štiti fakultet
Ćerka bivše dekanke Marije Kleut, profesorka Jelena Kleut, jedna od blokadera u Novom Sadu, ponovo je u centru javnosti nakon što blokaderi žele da blokiraju Filozofskog fakulteta u Novom Sadu, prenose mediji.
Mediji podsećaju da se ćerka bivše dekanke Marije Kleut javno bunila avgustu u prošle godine kada je dekan Filozofskog fakulteta pozvao policiju da zaštiti rad fakuletata. Sa druge strane njena majka, zvala je policiju da interveniše zbog daleko bezazlenije stvari.
Bivša dekanka Filozofskog fakulteta u Novom Sadu Marija Kleut, na suđenju u novosadskom Okružnom sudu sedamnaestorici osumnjičenih za upad na antifašističku tribinu na tom fakultetu, izjavila je da je odlučila da pozove policiju jer je smatrala da su učesnici tribine bili ugroženi, navode mediji.
Marija Kleut je na sudu rekla da, pre nego što je izašla iz sale da bi pozvala policiju, nije primetila da su optuženi ispoljili nacionalnu, versku i rasnu mržnju, ali da je smatrala da su učesnici ugroženi.
"Imala sam utisak da bi se neki od tih momaka mogli i potući, a moja ugroženost bila je duhovne prirode jer je tribina bila prekinuta. Tako nešto još nije zabeleženo na ovom fakultetu", rekla je ona.
Sa druge strane, ćerka bivše dekanke Marije Kleut, Jelena Kleut, kako mediji prenose, dobro je poznata po blokiranju rada fakulteta u Novom Sadu, a dobro je poznato koliko blokade ugrožavaju i sam fakultet kao i bezbednost profesora i dekana.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar