Politika 2

15.01.2026.

9:53

Vučević održao lekciju iz istorije komšijama, ali i autošovinistima VIDEO

Lider SNS i savetnik predsednika za regionalna pitanja Miloš Vučević istakao je na Instagramu da je kralj Aleksandar Prvi Karađorđević vodio narod i državu kroz najteže trenutke.

Izvor: Mediji

Vučević održao lekciju iz istorije komšijama, ali i autošovinistima VIDEO
Milos Tesic/ATAImages

Podeli:

"Ubili su nam viteškog kralja Aleksandra Prvog Karađorđevića, ubile ga ustaše. On je prva žrtva nacizma i fašizma u Evropi. Nažalost, mi Srbi smo ga se prvi odrekli. I dalje slušate o Titu, a ne o kralju Aleksandru I Karađorđeviću. I sve to što mnogi veličaju kod Josip Broza Tita, izvorno pripada kralju Aleksadnru, koji je bio sa svojom vojskom i u Prvom i u Drugom balkanskom ratu, i u Prvom svetskom ratu, prešao albansku golgotu i bio zaista pravi kralj, narodni. Niko ne sme da ospori da je to čovek koji je vodio narod i državu kroz najteže trenutke i koga su ubili oni koji su opevani u ovim pesmama", naveo je Vučević komentarišući sraman video koji kruži društvenim mrežama u kojima mladi u Hrvatskoj pevaju ustaške pesme.

2 Komentari

Možda vas zanima

Ozbiljno naoružavanje

Eks-ju zemlja nabavlja tri hiljade raketa

Ministarstvo odbrane Slovenije nabavlja 3.000 raketa vazduh-zemlja dometa 3.000 metara. Prvih 1.500 komada trebalo bi da bude isporučeno 2028, a ostatak 2029. godine.

8:31

19.8.2026.

1 d

Kosovo

Srbija uputila protestno pismo EU

Direktor Kancelarije za KiM Petar Petković poručio specijalnom izaslaniku EU za dijalog Peteru Sorensenu da je Beograd sa velikom zabrinutošću razumeo najnoviju izjavu portparola EU o mogućem otvaranju mosta na reci Ibar.

14:57

18.8.2026.

1 d

Podeli: