Politika 1

18.12.2025.

14:21

Đokić traži sastanak sa Macutom: Štrajk, blokade i haos mogu, ali kontrola novca ne

Rektor Vladan Đokić uputio je otvoreno pismo premijeru Srbije Đuru Macutu povodom uvođenja visokoškolskih ustanova u Sistem za pripremu, izvršenje, računovodstvo i izveštavanje (SPIRI).

Izvor: Mediji

Đokić traži sastanak sa Macutom: Štrajk, blokade i haos mogu, ali kontrola novca ne
Milos Tesic/ATAImages

Podeli:

Prema njegovim rečima, potrebno je da se "hitno donese odluka o odlaganju uvođenja visokoškolskih ustanova u Sistem za pripremu, izvršenje, računovodstvo i izveštavanje (SPIRI), kako bi se sprečilo nastupanje teških posledica po poslovanje i funkcionisanje fakulteta".

Đokić je u javnom obraćanju, koje kako navode mediji, može da se tumačiti kao otvoreni politički pritisak, traži od Macuta hitan sastanak i odlaganje uvođenja reda i kontrole trošenja novca na univerzitetima.

Dakle, dodaju mediji, jasno je da kod Đokića može sve, osim jedne stvari: da ne rade, da štrajkuju, da ruše drzavu, ali novac da im se kontrolišu i da se uvede red, to ne može.

1 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zvanično: U penziju sa 70 godina

Danska je odlučila da će njeni građani moći da se penzionišu sa 70 godina. U međuvremenu, radnici u drugim zemljama EU i dalje mogu da se penzionišu sa 60 godina.

18:43

27.1.2026.

1 d

Region

"Ljudi u panici beže iz Crne Gore"

Trend odlaska stranaca, a ne samo ruskih državljana, ne samo da se nastavio, već se višestruko pojačao, čemu je doprineo i novi Zakon o strancima, kao i izmene u poreskom sistemu Crne Gore.

17:44

27.1.2026.

1 d

Svet

Novi front na pomolu: Evropa kreće u lov na Ruse

Četrnaest evropskih zemalja najavilo je pooštravanje bezbednosnih i nadzornih mera u Baltičkom i Severnom moru, upozorivši da bi pojedini tankeri iz takozvane "flote u senci" mogli biti tretirani kao brodovi bez nacionalnosti.

17:18

27.1.2026.

1 d

Podeli: