24.07.2025.
9:38
Poslanik Evropskog parlamenta kritikovao Brisel zbog stava o Srbiji; Za Ukrajinu je OK, a za Srbiju nije?!
Poslanik Evropskog parlamenta, koji dolazi iz francuske stranke Nacionalno okupljanje i pripada frakciji "Patriote za Evropu" u EP, na društvenoj mreži X objavio komentar o dvostrukim standardima EU.
Naime, Tjeri Marijani je uporedio stavove Brisela kada je reč o protestima protiv korupcije u Kijevu i proteste u Srbiji.
On je podsetio da je za EU za proteste u Ukrajini dala objašnjenje da su ti protesti dokaz prave demokratije, iako je opozicija, podseća Marijani, u Ukrajini zabranjena ili je u zatvoru.
S druge strane, ističe Marijani, ista ta EU je za proteste u Srbiji rekla da bi trebalo promeniti Vladu.
Komentari 24
Pogledaj komentare Pošalji komentar