Politika 2

04.03.2025.

10:53

Opozicija protiv ispunjenja četvrtog zahteva studenata: Nisu glasali da se zakon stavi na dnevni red Skupštine

Poslanici opozicije nisu glasali da se na dnevni red stavi zakon kojim se ispunjava četvrti zahtev studenata.

Izvor: Mediji

Opozicija protiv ispunjenja četvrtog zahteva studenata: Nisu glasali da se zakon stavi na dnevni red Skupštine
TANJUG/ JADRANKA ILIĆ/bs

Podeli:

Iako je opozicija bila protiv, većinom glasova poslanika vladajuće stranke usvojeno je da se na dnevni red stavi tačka kojom se ispunjava studentski zahtev.

Podsetimo, taj zakon o visokom obrazovanju je usaglašen sa rektorima svih univerziteta u Srbiji, ali ipak opozicija nije bila da se on stavi na dnevni red sednice Skupštine Srbije.

U Skupštini Srbije počela je sednica prvog prolećnog zasedanja.

Predložen je dnevni red sa 62 tačke, među kojima su i četiri zakona iz oblasti obrazovanja, uključujući izmene i dopune Zakona o visokom obrazovanju, kao i predlog zakona o povoljnim stambenim kreditima za mlade.

Podeli:

2 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zbogom Ukrajino; Pitanje svih pitanja je...

Lideri EU, koji će se sastati sa predsednikom SAD Donaldom Trampom i američkim zvaničnicima na marginama Svetskog ekonomskog foruma u ​​Davosu, "cepaju" svoje beleške o Ukrajini, navodi Fajnenšel tajms.

12:42

19.1.2026.

1 d

Podeli: