Politika 10

24.02.2025.

11:50

Raskrinkana opozicija u Novom Sadu: Mogli su da uđu u Skupštinu, ali odabrali da divljaju i ruše

Grad Novi Sad danas je dobio novog gradonačelnika - Žarka Mićina, koji je izabran tajnim glasanjem.

Izvor: Mediji

Raskrinkana opozicija u Novom Sadu: Mogli su da uđu u Skupštinu, ali odabrali da divljaju i ruše
FOTO TANJUG/GORADANA JOVIĆ ATLAGIĆ

Podeli:

Kako pišu mediji, opozicioni ekstremisti, predvođeni opozicionim aktivistom Miranom Pogačarom, divljali su sve vreme pred skupštinom grada i napadali policiju. 

Nasilje pred zgradom skupštine predvodili su opozicioni odbornici, koji su potom izjavljivali da im je zabranjeno da uđu na sednicu skupštine. 

"Ipak, i pored toga što im je bilo dozvoljeno da uđu u skupštinu, opozicioni odbornici su odabrali da ostanu ispred i provode nasilje", navode mediji.

10 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Stigao ultimatum iz Kremlja

Ruski predsednik Vladimir Putin poručio je jermenskom premijeru Nikolu Pašinjanu da Jermenija mora da izabere između članstva u Evroazijskoj uniji i članstva u Evropskoj uniji, ističući da nije moguće da neka zemlja istovremeno bude članica obe organizacije.

20:25

27.7.2026.

1 d

Region

Mađarska proglasila vanredno stanje

Mađarski ministar zadužen za zaštitu životne sredine Laslo Gajdoš izjavio je danas da je vlada proglasila vanredno stanje zbog ozbiljne nestašice vode izazvane sušom.

10:05

29.7.2026.

4 h

Podeli: