Kosovo 0

11.10.2024.

14:20

Komandant NATO: Ne

Politika NATO-a je da se u ovom trenutku ne otvara most na Ibru u Kosovskoj Mitrovici, jer je to u ovom trenutku političko, a ne vojno pitanje, saopštio je komandant Komande združenih snaga u Napulju Stjuart B. Manč.

Izvor: Tanjug

Komandant NATO: Ne
Armend NIMANI / AFP / Profimedia

Podeli:

''Treba da ima dijaloga između zainteresovanih strana. To je političko pitanje u ovom trenutku, a ne vojno. Razlog što se most sada ne otvara je taj što postoji mogućnost da bi to moglo da izazove opasnost i ugrozi slobodu kretanja na Kosovu", rekao je Manč na konferenciji za novinare u Prištini, prenosi prištinski portal Koha.

On je naveo da Kfor održava "otvorene linije komunikacije'' sa svim bezbednosnim snagama u tom području i istakao da u ovom trenutku nema problema sa transparentnošću.

Manč je ranije danas predsedavao ceremonijom primopredaje dužnosti komandanta Kfora, kada je italijanski general Enriko Barduani preuzeo tu dužnost od turskog generala Ozkana Ulutaša.

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Potpisali su: Kraj rata!

Tajland i Kambodža potpisali su sporazum o prekidu vatre kojim je okončan višenedeljni sukob na zajedničkoj granici, saopšteno je danas.

7:27

27.12.2025.

1 d

Svet

Ubijen Putinov protivnik

Denis Kapustin, vođa paravojnog Ruskog dobrovoljačkog korpusa (RBK), koji se bori na strani Ukrajine, ubijen je na Zaporoškom frontu, saopštio je danas RBK na Telegramu.

9:02

27.12.2025.

1 d

Podeli: