Kosovo 1

19.03.2024.

19:30

Lajčak: Nastavljamo razgovore u ponedeljak

Specijalni izaslanik EU za dijalog Beograda i Prištine Miroslav Lajčak najavio je danas da će se razgovori o odluci o gotovinskom poslovanju na Kosovu i Metohiji nastaviti sledećeg ponedeljka u Briselu.

Izvor: Tanjug

Lajčak: Nastavljamo razgovore u ponedeljak
F.S./ATAImages

Podeli:

On je na društvenoj mreži Iks naveo da je danas sa glavnim pregovaračima Beograda i Prištine Petrom Petkovićem i Besnikom Bisljimijem razgovarao o implementaciji Sporazuma o putu ka normalizaciji, kao i o uticaju odluke o gotovinskom poslovanju.

"Dogovorili smo se da nastavimo sa ovim pitanjem sledećeg ponedeljka, dok će Sporazumom morati da se pozabave lideri", napisao je on.

U Briselu je danas održan trojni sastanak delegacija Beograda i Prištine predvođenih Petrom Petkovićem i Besnikom Bisljimijem sa specijalnim izaslanikom EU za dijalog Miroslavom Lajčakom.

Petković je nakon sastanka rekao da je delegacija Beograda insistirala pre svega na formiranju ZSO, a da je drugo glavno pitanje bila odluka Prištine o ukidanju dinara.

Bisljimi je istakao da će do petka Priština i Beograd poslati predloge za rešavanje pitanja u vezi sa dinarom, kao i da očekuje da će se o tome razgovarati iduće nedelje.

Pročitajte i:

Podeli:

1 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Marko Rubio podneo ostavku

Državni sekretar Sjedinjenih Američkih Država Marko Rubio podneo je ostavku na mesto vršioca dužnosti šefa Nacionalnog arhiva SAD, saopštila je Nacionalna uprava za arhive i evidenciju (NARA).

7:43

6.2.2026.

2 d

Podeli: