Kosovo 2

31.08.2024.

21:25

NATO veoma razočaran akcijama takozvane kosovske policije

NATO je saopštio da je veoma razočaran jučerašnjim akcijama takozvane kosovske policije na severu Kosova i Metohije koje, kako je rečeno, nisu koordinisane sa KFOR-om, uprkos ponovljenim obećanjima da će to učiniti.

Izvor: Tanjug

NATO veoma razočaran akcijama takozvane kosovske policije
EPA-EFE/TOMS KALNINS

Podeli:

"Potrebna je deeskalacija i puno angažovanje u dijalogu sa EU", napisala je na platformi X portparol NATO-a Fara Daklala. 

U saopštenju se navodi i da je KFOR u potpunosti spreman da održi svoj mandat na osnovu Rezolucije Saveta bezbednosti UN 1244 za sve zajednice na KiM. 

Tzv. kosovska policija upala je juče u zgrade Privremenih organa Vlade Srbije u Leposaviću, Kosovskoj Mitrovici, Zvečanu i Zubinom Potoku, kao i u bolnički krug KBC Kosovska Mitrovica, zgradu u kojoj se nalaze prostorije PIO Fonda, prostorije Kancelarije za KiM, Kosovsko-mitrovačkog upravnog okruga i Centra za socijalni rad.

Akciju Prištine osudili su misija EU u Prištini, kao i ambasada SAD i  ambasadori Nemačke, Velike Britanije i Francuske. 

Pomoćnik američkog državnog sekretara za evropska i evroazijska pitanja Džejms O'Brajen zatražio je od premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija da prekine nekoordinisane i provokativne akcije, koje, kako je naveo, "negativno utiču na partnerstvo" SAD i Prištine.
 

Podeli:

2 Komentari

Možda vas zanima

Brži od policijskog časa

Đoković pobedom okončao agoniju!

Novak Đoković je uz mnogo muka obezbedio drugo kolo Vimbldona. Kinez Jibing Vu bio je tvrd orah, uprkos tome što mu je ovo bio drugi nastup u Londonu.

23:49

29.6.2026.

1 d

Podeli: