Kosovo 0

05.06.2024.

16:32

Uhapšena dvojica Albanaca na KiM: Osumnjičeni da su špijunirali za Srbiju

Dve osobe uhapšene su danas po nalogu specijalnog tužilaštva u Prištini zbog sumnje da su počinile krivično delo "špijunaža", nakon čega im je određeno zadržavanje do 48 sati.

Izvor: Tanjug

Uhapšena dvojica Albanaca na KiM: Osumnjičeni da su špijunirali za Srbiju
Profimedia/Erkin Keci/Anadolu Agency

Podeli:

U saopštenju tužilaštva se navodi da je hapšenje usledilo nakon višemesečnih istraga, prenose prištinski mediji.

Dodaje se da su hapšenju prethodile racije na dve lokacija na Kosovu i Metohiji. Mediji na albanskom jeziku navode da je akcija hapšenja i pretresa izvedena u Uroševcu, a da su uhapšeni B. Š. i M. K, obojica albanske nacionalnosti, koji su osumnjičeni za navodnu "špijunažu i saradnju sa BIA Srbije".

Reporteri navodi da je jedan od uhapšenih bio carinik u vreme od 1990 do 1999. godine, a da je posle rata nastavio da obavlja funkciju carinika u periodu Unmik administracije na KiM.

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Tramp: Rat je gotov, predajte oružje

Donald Tramp izjavio je da je rat u Gazi završen i poručio da očekuje da Hamas preda oružje, uz upozorenje na "veoma oštar odgovor" ukoliko to ne učini.

18:24

19.2.2026.

14 h

Podeli: