Hronika 0

28.08.2024.

23:38

Oglasio se ministar: "Platforma 'Pronađi me' nije aktivirana, dečak brzo pronađen"

Potpredsednik Vlade Republike Srbije i ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić izjavio je da je netačna informacija koja se večeras pojavila u pojedinim medijima da je aktiviran sistem "Pronađi me“, u slučaju nestanka devetogodišnjeg dečaka.

Izvor: B92.net

Oglasio se ministar: "Platforma 'Pronađi me' nije aktivirana, dečak brzo pronađen"
Shutterstock/zef art

Podeli:

On je brzo pronađen i vraćen porodici.

"Apsolutno je netačna informacija koju su pojedini mediji večeras objavili da je aktiviran sistem 'Pronađi me' u slučaju nestanka devetogodišnjeg dečaka u Beogradu", rekao je Dačić, saopštio je MUP.

Naime, dečak čiji je nestanak danas prijavljen, pronađen je u Mirijevu i živ i zdrav vraćen porodici, dodao je.

Platformu "Pronađi me", kako se ističe, može da aktivira jedino Ministarstvo unutrašnjih poslova, a ona danas nije aktivirana.

"Ovakvi postupci pojedinih medija koji objavljivanjem neproverenih i netačnih informacija dižu paniku i uznemiravaju javnost su nedopustivi, a posebno kada je u pitanju zloupotreba sistema 'Pronađi me'", poručio je Dačić.

Ministar je još jednom apelovao na medije da sve informacije provere u Odeljenju za medije i komunikacije MUP putem broja telefona 0113139781 ili na imejl biro@mup.gov.rs.

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

"Moskva će pasti"

Komandant Snaga bespilotnih sistema ukrajinske vojske Robert "Mađar" Brovdi naveo na Telegramu je pet uslova pod kojima bi, prema njegovom mišljenju, mogao da se završi rat Rusije protiv Ukrajine.

23:05

9.8.2026.

13 h

Podeli: