27.11.2025.
20:23
Tužilaštvo se oglasilo o nesreći kod Ovčar Banje: Naložena obdukcija
Osnovno javno tužilaštvo u Čačku oglasilo se danas, u vezi sa teškom saobraćajnom nesrećom kraj jezera Međuvršje, u blizini Čačka, u kojoj su nastradali Ana Radović (20), sa Zlatibora, i Aleksandar Masalušić (37), iz Priboja, sa prebivalištem u Beogradu.
"Tužilaštvo radi na utvrđivanju uzroka ove nesreće", saopštili su iz ove institucije.
Dežurni tužilac OJT u Čačku je bio na uviđaju na licu mesta i konstatovao da je za volanom bio muškarac, dok je devojka sedela na mestu suvozača.
Podsećamo, udes se dogodio u nedelju oko 19 časova, a policija i vatrogasci-spasioci su automobil i nastradale pronašli tek tri dana kasnije. Našli su ih na dojavu meštana.
"Izlaskom na lice mesta dežurni javni tužilac Osnovnog javnog tužilaštva u Čačku, u prisustvu službenih lica Ministarstva unutrašnjih poslova, čačanske Policijske uprave i Vatrogasne službe, preduzeo je dokaznu radnju uviđaja u okviru koje je izvršeno sečenje predmetnog vozila kako bi se izvršio pregled unutrašnjosti automobila. U vozilu su pronađena tela dva preminula lica i to na mestu vozača telo muške osobe A.M., rođene 1988, a na mestu suvozača telo ženske osobe A.R., rođene 2005. godine. Daljim radom i proverama utvrđena je činjenica da je policiji prijavljen nestanak A.R. 23. novembra 2025. godine, a da je dan kasnije prijavljen i nestanak muškarca A.M.", navodi se u saopštenju Osnovnog javnog tužilaštva u Čačku.
Kako se dodaje, dežurni tužilac dao je nalog za obdukciju tela nastradalih, i radi se na utvrđivanju okolnosti koje bi mogle biti uzrok nesreće.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar