Dota 2 0

15.01.2025.

19:23

Poznata lista svih učesnika na Fissure Playground turniru u Beogradu

16 ekipa će se takmičiti za nagradni fond od milion dolara.

Autor: B92.net

B92.net
Poznata lista svih učesnika na Fissure Playground turniru u Beogradu
Fissure

Podeli:

Organizator Fissure je na socijalnim mrežama otkrio kompletnu listu timova koji će se takmičiti na predstojećem Dota 2 turniru u Beogradu. FISSURE PLAYGROUND Belgrade 2025 će se održati od 24. januara do 2. februara, uživo u Sava Centru. Poslednja tri dana takmičenja će biti otvorena za publiku.

Na događaju će učestvovati 16 timova, od kojih je 11 dobilo direktne pozivnice, uključujući Tundru, Team Spirit, Gaimin Gladiators i Team Falcons. Preostalih pet slotova su popunili pobednici kvalifikacija iz Zapadne i Istočne Evrope, Severne i Južne Amerike, Kine i Jugoistočne Azije – AVULUS, Chimera Esports, Wildcard, HEROIC, Yakult Brothers i Talon Esports.

Poznata lista svih učesnika na Fissure Playground turniru u Beogradu
Fissure

Mihajlo ”MikSa” Jovanović (Team Secret) i Nikola ”LeBron” Popović (Zero Tenacity) su se takođe takmičili na evropskim kvalifikacijama, ali nažalost nisu uspeli da se plasiraju za turnir.

Beograd postaje sve atraktivnija lokacija za međunarodne esports turnire. Tokom 2024. godine održan je rekordan broj esports događaja u glavnom gradu Srbije, uključujući nekoliko Dota 2 i Counter-Strike 2 turnira u organizaciji FISSURE-a, RES Regional Champions, kao i HLTV Award Show manifestaciju gde je Danil ”donk” Kriškovec proglašen za igrača godine. To nije sve, jer PGL takođe planira internacionalne Counter-Strike 2 turnire u Beogradu za jesen 2025. i 2026. godine.

Izvor: RUR

Podeli:

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Potvrđeno: Šalju vojsku na Grenland

Veći broj danskih borbenih vojnika, koji se opisuje kao "značajan doprinos", trebalo bi večeras da stigne u Kangerlusvak na Grenlandu. Tu informaciju su danske oružane snage potvrdile za dansku televiziju TV 2.

15:46

19.1.2026.

1 d

"Najgore možda tek dolazi"

Građani su upozoreni: "Spremite se za moguću invaziju"

Premijer Grenlanda Jens-Frederik Nilsen rekao je stanovnicima tog arktičkog ostrva da se pripreme za vojnu invaziju usred pretnji Donalda Trampa o njegovom preuzimanju. Danska premijerka Mete Fredriksen rekla je da "najgore možda tek dolazi".

19:30

20.1.2026.

19 h

Podeli: