Svet

Sreda, 01.11.2023.

20:42

Toyota ulaže još osam milijardi dolara u proizvodnju baterija u SAD

Auto-gigant Toyota masovno povećava svoja ulaganja u proizvodnju baterija u Sjedinjenim Američkim Državama.

Izvor: Biznis.rs

Toyota ulaže još osam milijardi dolara u proizvodnju baterija u SAD
Foto: shutterstock, Andrii Medvediuk

Naime, proizvođač automobila će uložiti još osam milijardi dolara u svoju fabriku baterija u Severnoj Karolini i otvoriti novih 3.000 radnih mesta, navodi se u saopštenju, preneo je Electrive.

Ukupna investicija u Toyotinu fabriku baterija u američkoj državi Severna Karolina tako je dostigla 13,9 milijardi dolara.

Taj novac će biti iskorišćen za osnivanje osam dodatnih proizvodnih linija za BEV i PHEV baterije. Za hibridna vozila, Toyota će ostati sa četiri proizvodne linije, koje su već planirane 2021. godine.

Toyota se sada priprema za ukupno deset linija baterija BEV/PHEV, do 2030. japanski proizvođač automobila ima za cilj da dostigne godišnji obim od više od 30 GWh godišnje u proizvodnji baterija u Severnoj Karolini.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 2

Pogledaj komentare

2 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Isporučili benzin prvi put posle tri decenije

Vlasti Azerbejdžana saopštile su da je državna naftna kompanija SOCAR isporučila 1.220 tona benzina Jermeniji, što predstavlja prvu takvu pošiljku između dve zemlje u poslednjih 30 godina, u okviru postepenog poboljšanja odnosa nakon dugogodišnjih sukoba.

7:53

19.12.2025.

20 h

Svet

SAD dale rok

Sjedinjene Američke Države postavile su rok Švajcarskoj do 31. marta 2026. za postizanje pravno obavezujućeg sporazuma o carinama između dve zemlje.

14:18

18.12.2025.

1 d

Podeli: