Srbija

Četvrtak, 27.03.2014.

11:11

Štampa ne može na Kosovo bez PDV-a

Beogradska dnevna štampa jutros je na sever Kosova stigla sa zakašnjenjem i tek pošto je na nju plaćen PDV.

Izvor: Tanjug

Default images

Kosovska carina je jutros na administrativnom prelazu Jarinje zaustavila vozila koja distribuiraju štampu iz centralne Srbije na sever pokrajine.

Jedan od distributera beogradskih dnevnih novina Zvezdan Mihajlović izjavio je da su im kosovski carinici omogućili da isporuče štampu na sever Kosova tek nakon što su platili PDV.

Mihajlović je dodao da je i ranije bilo sličnih problema i zahteva da se plaća porez na dnevne novine iz centralne Srbije, ali da su jutros morali i da plate porez od 16 odsto.

Beogradska dnevna štampa na kioske u Kosovskoj Mitrovici, zbog ovog problema, danas je stigla sa zakašnjenjem od oko dva sata.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 1

Pogledaj komentare

1 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Otkrivena nova nalazišta nafte i gasa

Egipatsko Ministarstvo za naftu i mineralne resurse objavilo da je nekoliko naftnih i gasnih kompanija koje posluju u zemlji uspešno izbušilo nove bušotine u svojim koncesionim područjima u Zapadnoj pustinji, Istočnoj pustinji i delti Nila.

9:24

18.1.2026.

2 d

Srbija

Oglasio se NIS: Ovo je plan za Rafineriju

U Rafineriji nafte Pančevo započete su startne aktivnosti koje će omogućiti ponovno uspostavljanje komercijalnog rada proizvodnih postrojenja, a prva isporuka naftnih derivata iz rafinerije očekuje se 27. januara.

11:09

19.1.2026.

1 d

Podeli: