Srbija

Utorak, 01.08.2017.

08:58

Niš će se izvući sam, država mora u pomoć KG

Predsednik Fiskalnog saveta Pavle Petrović ponovo je upozorio na lošu situaciju u javnim finansijama lokalnih samouprava i pojedinih gradova.

Izvor: Tanjug

Niš će se izvući sam, država mora u pomoć KG
Foto: B92, screenshot

On je ocenio da će Niš za tri-četiri godine sam dovesti u red gradsku kasu, dok bi Kragujevcu pomoć morala da dođe sa republičkog nivoa.

"Naše analize, koje smo imali u 2016. godini, ukazale su na problem javnih finansija u lokalnim samoupravama i na nedostatak investicija na lokalnom nivou. Podsećam da dug lokalnih vlasti iznosi oko milijardu evra", rekao je Petrović na sednici skupštinskog Odbora za finansije.

Predstavljajući Izveštaj o radu Fiskalnog saveta za 2016. godnu, on je takođe ukazao na probleme javnih finansija gradova, navodeći kao posebno zabrinjavajuće stanje u gradskim kasama Kragujevca i Niša.

"U slučaju Kragujevca, pomoć bi morala da dođe sa republičkog nivoa, dok je kod Niša situacija zaista teška, ali su oni na putu da kroz tri-četiri godine sami dovedu u red javne finansije", rekao je Petrović.

Situacija sa Novim Sadom i Beogradom je, kako kaže, mnogo bolja, mada napominje da glavni grad ima problem sa rashodima za javni saobraćaj "koji nas godišnje košta 100 miliona evra".

"Zato je potrebna reforma. Ostvarene uštede treba prebaciti na investicije, koje su vrlo niske", poručio je Petrović.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 6

Pogledaj komentare

6 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Tramp: SAD i Venecuela postigli dogovor

Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da su Karakas i Vašington postigli dogovor o izvozu venecuelanske sirove nafte u Sjedinjene Američke Države u vrednosti do dve milijarde dolara.

8:00

7.1.2026.

1 d

Podeli: