Institut za ispitivanje kvaliteta i hemijskog sastava vode iz Budimpešte potvrdio je ovih dana ranije analize domaćih laboratorija da je mineralna voda "minakva" bogata prirodnim jodom, što je praktično otvorilo vrata ovoj novosadskoj firmi za izvoz u Mađarsku.
"Minakva BB", akcionarsko društvo sa oko 200 zaposlenih, do sada je najviše izvozila u Bosnu i Hercegovinu, gde je samo u poslednjih nekoliko meseci plasirala milion litara mineralne vode i raznih sokova.
Ovoga leta i u prodavnicama u Crnoj Gori će moći da se kupi sve popularnija "minakva", a kompanija namerava da, pored mađarskog, uskoro prodre i na makedonsko tržište.
Naučno je dokazano da jod poboljšava mentalnu aktivnost i rad štitne žljezde, mogućava zdrav razvoj dece, a pospešuje i kvalitet kose, zuba i noktiju.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 7
Pogledaj komentare