''Imamo idealnu turističku destinaciju, Đurđevački pijeske, ali nemamo proizvod. Jahanje na kamilama sigurno će biti prava atrakcija za turiste. Moramo maksimalno da iskoristimo naše turističke potencijale'', rekao je Lacković o domišljatoj ideji.
Kako god na prvi pogled izgledalo nemoguće, u Đurđevac zaista stižu tri jednogrbe kamile. Biće to još neviđena turistička atrakcija ne samo na području Đurđevca, nego cele Hrvatske.
Kamile će boraviti na Đurđevački pijescima, a turisti će moći da iskuse čari jahanja Podravskom Saharom.
Lacković je dodao da će ove arapske životinje dobiti domaća imena, stare su od pet do devet godina, a reč je o dve ženke i jednom mužjaku.
Cena jedne kamile je oko 3.000 evra, dok transport varira pa takođe iznosi oko 3.000 evra. To znači da će grad za kamile izdvojiti oko 12.000 evra ili oko 90.000 kuna.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Komentari 1
Pogledaj komentare