Automobili

Subota, 04.07.2020.

09:30

Svi drugi tonu, samo Tesla odoleva

Američki proizvođač električnih automobila isporučio je u drugom kvartalu 2020. preko 90.000 automobila, čime je premašio sva očekivanja.

Svi drugi tonu, samo Tesla odoleva
Foto: Tesla promo

Dok je svetska auto-industrija u velikoj krizi usled pandemije virusa Covid-19, jedan proizvođač odoleva izazovima.

Naime, kompanija Tesla je u periodu april-jun 2020. prodala 90.650 vozila, što je više nego u prvom tromesečju ove godine, kada je kupcima isporučeno 88.496 automobila.

Iako je u drugom kvartalu prodaja smanjena za 5% u poređenju sa istim razdobljem 2019, pad je daleko manji nego kod tri američka auto-giganta, Forda, General Motorsa i FCA koji su u istom periodu pretrpeli pad od 30 ili više procenata.

Uz sve to, Tesla je bio prinuđen da na skoro dva meseca zatvori svoj pogon u FrImontu, u Kaliforniji, zbog koronavirusa. Smanjenje proizvodnje u SAD, kompanija je nadoknadila povećanjem broja isporučenih vozila iz fabrike u Kini.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

38 Komentari

Možda vas zanima

odobrena licenca

Rusija može da prodaje naftu

Sjedinjene Američke Države izdale su novu opštu licencu kojom se privremeno dozvoljava prodaja ruske sirove nafte i naftnih derivata koji su utovareni na brodove do 11. aprila, objavljeno je na sajtu američkog Ministarstva finansija.

7:57

13.3.2026.

13 h

Podeli: