Pravi VW I.D. će izgledati kao i futuristički koncept
Direktor dizajna Volkswagena Klaus Bišhof potvrdio je da će proizvodna verzija I.D. hečbeka izgledati kao i koncept predstavljen u Parizu 2016.
Foto: VW
Jedina razlika u odnosu na komcept biće izostanak kamera umesto retrovizora zbog legalnih razloga, te električnih kvaka zbog troškova.
"Osim toga, biće prilično identičan", rekao je Bišhof.
Foto: VW
I.D. je kompakt futurističkog dizajna sličnih dimenzija kao Golf, a trebalo bi da zadrži i fascinantnu svetlosnu grupu čiji LED farovi imitiraju ljudski treptaj oka prilikom paljenja.
Ovaj automobil će biti prvi VW električni model na MEB arhitekturi.
Foto: VW
Koncept je imao elektromotor od 125 kilovata snage 168 KS, ubrzanje 0-160 km/h za osam sekundi, a u zavisnosti od kapaciteta baterija domet 400-600 km.
Proizvodnja VW I.D. počeće u novembru 2019, a prodaja početkom naredne godine.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Španija je novi prvak sveta! Gol Ferana Toresa u 106. minutu doneo je pobedu nad Argentinom (1:0) posle produžetaka, dok je Lionel Mesi u, po svemu sudeći, poslednjem nastupu za reprezentaciju ostao bez odbrane svetske titule
Fudbaleri Engleske osvojili su treće mesto na Svetskom prvenstvu, pošto su u potpuno ludoj utakmici u Majamiju savladali Francusku rezultatom 6:4 (4:0).
Avio-kompanije Erbas i Boing angažovale su transportni avion Antonov An-124, jedan od najvećih teretnih aviona na svetu, kako bi ubrzale isporuku ključnih delova za proizvodnju letelica i ublažile probleme u lancima snabdevanja.
Crvena zvezda opravdala je ulogu velikog favorita i deklasirala Larn sa 4:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Dvostruki strelac bio je Bruno Duarte, a mrežu domaćina pogađali su još Kostov i Čam.
Sukob na Bliskom istoku – 143. dan. SAD su sinoć pokrenule nove napade na Iran, saopštila je američka Centralna komanda. Iranska revolucionarna garda je nakon toga lansirala uzvratne napade na nekoliko ključnih ciljeva SAD u regionu.
Broj poginulih i povređenih civila u Ukrajini porastao je za više od trećine u prvoj polovini godine, prvenstveno zbog sve učestalijih napada dronovima, saopštila je kancelarija Ujedinjenih nacija (UN) za ljudska prava.
Dejan Stanković nije krio zadovoljstvo posle pobede Crvene zvezde nad Larnom (4:0). Trener crveno-belih posebno je pohvalio pristup ekipe, poručio da tim mora da bude još efikasniji, a govorio je i o Kostovu i Bukariju.
Kineski AI model Kimi K3 nadmašio je američke rivale na testovima programiranja. Zbog pristupačne cene i bezbednosnih strahova, Bela kuća i NSA razmatraju potpunu zabranu kineskih AI platformi u SAD.
Naučnici su napravili dron Phantom Twist koji se rotira 25 puta u sekundi i koristi zamućenje pokreta kako bi postao skoro nevidljiv za ljudsko oko, ostavljajući samo blagi trag u vazduhu.
Nvidia uvodi hlađenje novih Rubin AI servera tečnošću temperature 45°C. Ova tehnologija drastično smanjuje potrošnju struje i vode, eliminisanjem bučnih ventilatora i tradicionalnih rashladnih sistema.
Američko Ministarstvo pravde dozvolilo je instaliranje TikToka na vladine uređaje jer aplikacija sada posluje nezavisno od kineske kompanije ByteDance, mada pojedinačne agencije i dalje mogu zadržati zabranu.
Komentari 4
Pogledaj komentare