Da li je Škoda Scala u stvari Audi A3 za "siromašne"?
Otkako je Škoda predstavila svoj novi hečbek u "Golf" klasi, glavni utisak pretežnog dela javnosti je koliko je Scala slična Audiju A3 Sportback.
Izvor: Carscoops
Iako ne dele identičnu platformu, jer dok je A3 zasnovan na MQB arhitekturi poput Octavie i Superba, Scala je na manjoj i uprošćenijoj MQB-A0 kao Polo i Ibiza, teško je ne porediti ova dva automobila kao direktne konkurente.
Naravno, nije potrebno naglasiti razliku u kvalitetu izrade, performansama, a očekuje se i u dinamici vožnje u korist jedne od perjanica VW Grupe u C klasi u odnosu na novi model koji je pre svega orijentisan na pristupačnost.
Dva modela pre svega dele vrlo sličnu siluetu, što je pre svega naglašeno na zadnjem četvrtom prozoru ovog kompaktnog karavana.
U poređenju sa Audijem, moglo bi se reći da Scala ima blago moderniji dizajn, ali ne i da izgleda bolje od A3 Sportbacka, čiji stil sa mnogo manje detalja i linija dodatno utiče na ukupnu estetituku vozila.
Vrlo interesantni su i odnosi veličine jer Scala ima za nijansu duže međuosovinsko rastojanje (2.649 mm naspram 2.637), ali poseduje znatno veći prtljažni prostor (467 litara naspram 380l).
Međutim, ako je tovarni prostor glavni adut Scale, ako vam je kapacitet gepeka ključna stvar prilikom kupovine automobila, zašto onda ne biste uzeli Octaviu Combi koja ima nešto veće međuosovinsko rastojanje (2.686) ali kapacitet prtljažnika od 610 litara?
Ako je, pak dizajn ključna stavka, mnoge će svakako privući LED farovi koji dolaze u standardnoj opremi i vrata gepeka u kojoj se staklena površina spaja sa svetlima.
Iako trenutna generacija A3 izgleda izuzetno atraktivno u S-line paketu, to je ipak znatno skuplja opcija.
Što se tiče unutrašnjosti, trenutno Scala ima prednost sa modernijim enterijerom, LED ambijentalnim osvetljenjem, onlajn servisom, 9,2-inčnim centralnim displejem i 10,25-inčnim Virtual Cockpit ekranom, dok Audi u svoju korist može da se pohvali samo većom digitalnom kontrolnom tablom od 12,3 inča, ali ima mnogo manje multimedijalni displej.
U pogledu sistema pomoći u vožnji nema velikih razlika, Scala dolazi sa standardnim sistemom pomoći promene trake, automatskim kočenjem u hitnim situacijama, adaptivnim tempomatom, parking sistemom, što poseduje i Audi, ali po većoj ceni.
Što se tiče samog kvaliteta, Audijev enterijer je oboložen kožom uz znatno viši nivo kvaliteta plastike i ostalih detalja enterijera, u čemu je A3 možda i najbolji automobil u klasi, uprkos novoj Mercedesovoj A-klasi.
Međutim, šta Škodin "Golf" zaista nudi videćemo tek u prvoj polovini sledeće godine kada Scala stigne u prodajne salone.
Očekuje se da Scala u bude u cenovnom rangu blizu Octavije, što bi značilo oko 5.000 evra manje u odnosu na osnovnu verziju A3 Sportback u Nemačkoj, mada bi u Srbiji ta razlika mogla da bude i veća.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Rat u Ukrajini – 1.397. dan. Trinaest ukrajinskih vojnika iz 119. odvojene brigade teritorijalne odbrane predalo se ruskim snagama u Sumskoj oblasti Ukrajine, saopštile su danas ruske bezbednosne službe.
Koliko puta vam se desilo da se vrtite po ulicama tražeći parking mesto? Čak i kada niste u žurbi, nije prijatno gubiti vreme na pronalazak parkinga i bespotrebno kruženje.
Pokušaj nemačkog kancelara Fridriha Merca da ubedi čelnike EU da iskoriste 210 milijardi evra zamrznute ruske imovine za pomoć Ukrajini doživeo je neuspeh kada je shvatio da mu ključni saveznik, francuski predsednik Emanuel Makron, okreće leđa.
Pomoćnik Željka Obradovića na klupi Partizana Đozep Marija Iskjerdo u razgovoru za jedan podkast otkrio je da se trofejni trener dosta mučio sa aktuelnom ekipom.
Rat u Ukrajini – 1.399. dan. Ispituju se razne verzije ubistva generala Fanila Sarvarova, uključujući moguću ulogu ukrajinskih obaveštajnih službi, saopštio je Državni istražni komitet Rusije. Novi napad na Kijev ovog jutra, Ukrajinci tragaju za žrtvama.
Nakon tragedije koja se dogodila na skijalištu Savin Kuk, na Durmitoru, a u kojoj je stradala jedna osoba, dok je još jedna teže povređena, direktor Turističkog centra, Marinko Purić je podneo ostavku.
Rat u Ukrajini – 1.399. dan. Ispituju se razne verzije ubistva generala Fanila Sarvarova, uključujući moguću ulogu ukrajinskih obaveštajnih službi, saopštio je Državni istražni komitet Rusije. Novi napad na Kijev ovog jutra, Ukrajinci tragaju za žrtvama.
Nakon tragedije koja se dogodila na skijalištu Savin Kuk, na Durmitoru, a u kojoj je stradala jedna osoba, dok je još jedna teže povređena, direktor Turističkog centra, Marinko Purić je podneo ostavku.
Aleksandar Vučić obratio se javnosti nakon dodele ugovora najboljim diplomcima medicinskih fakulteta i govorio o aktuelnostima sa domaće političke scene.
Poslanici Skupštine Srbije počeli su današnju sednicu postavljanjem poslaničkih pitanja, među kojima su ona o tome koji je plan države za Naftnu industriju Srbije (NIS), kako će se reagovati na izjave iz Zagreba i o fabrici "Linglong" u Zrenjaninu.
Direktor Akademske inicijative Forum 10 i novinar Fahrudin Kladničanin priznao da su protesti koji su proteklog vikenda održani u Novom Pazaru, bili malobrojni.
Ministarstvo pravde Sjedinjenih Američkih Država rano jutros je objavilo više od 11.000 novih dokumenata vezanih za osuđenog seksualnog prestupnika Džefrija Epstina, što je najobimnije izdanje do sada, objavio je CBS.
Velika loža Londona, Metropolitan, odlučila je da zameni tradicionalnu tajnovitost korišćenjem TikToka i tehno muzike kako bi privukla mlađe članove i razbila mitove o organizaciji, piše Tajms.
Ema Heming Villis, supruga slavnog glumca Brusa Villisa, dirljivom objavom je otkrila kako se porodica nosi s praznicima nakon njegove teške dijagnoze demencije.
Zbog povećanog broja obolelih od respiratornih infekcija, u Zdravstvenom centru Loznica od juče, 22. decembra 2025. godine, privremeno su zabranjene posete pacijentima.
The President of Serbia, Aleksandar Vučić, is attending the ceremonial reception for the awarding of work contracts to the top graduates of medical faculties and secondary medical schools in Serbia.
The Higher Court in Zaječar extended the detention of suspects D.D. and S.J. for another 30 days in case of the murder of two-year-old Danka Ilić, the court confirmed to Tanjug. The investigation in this case is currently being supplemented as court ordered.
U.S. President Donald Trump stated that peace talks between Ukraine and Russia are ongoing and progressing "normally," but that there is great "hatred" between Russian President Vladimir Putin and Ukrainian President Volodymyr Zelensky.
Meteorologist Ivan Ristić says that on December 25 the dominance of the African cyclone—a blocking system over our region that brought fog and pollution—will come to an end, and that cold air from Russia will arrive in Serbia accompanied by the košava wind.
Komentari 134
Pogledaj komentare