Tehnopolis

Četvrtak, 24.03.2011.

12:22

Eee Pad Transformer stiže na tržište

Kompanija Asustek Computer najavila je da će krajem nedelje početi da prodaje svoj prvi tablet računar sa operativnim sistemom Android verzije 3.0 i odvojivom tastaturom sa integrisanom rezervnom baterijom.

Izvor: Mikro

Podrazumevana plava slika

Tablet računar Eee Pad Transformer sa ekranom od 10,1 inč moći će od petka da se kupi u Asustekovoj prodavnici na Tajvanu. Ostatak sveta će ga ugledati u maloprodaji nešto kasnije.

Ovaj tablet pretvara pretvara u prenosivi računar jednostavnim povezivanjem s odvojivom tastaturom. Tastatura će produžiti i njegovu radnu autonomiju, zahvaljujući ugrađenoj rezervnoj bateriji koja duplira kapacitet i omogućava 16 sati rada.

Eee Pad Transformer će se isporučivati sa 16 ili 32 GB skladišnog prostora, dva USB 2.0 priključka i čitačem microSD kartica . Srce sistema čini Nvidijin dvojezgarni procesor Tegra 2. Cena novog računara kretaće se od 400 do 700 dolara, u zavisnosti od konfiguracije.

Asustek je ovaj i još tri tablet računara najavio početkom godine na Sajmu potrošačke elektronike (CES) održanom u Las Vegasu.

Prema navodima kompanije DisplaySearch, koja se bavi istraživanjem tržišta, ove godine u svetu će se prodati oko 56 miliona tableta, što je rast od 200% u odnosu na prethodnu godinu.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 7

Pogledaj komentare

7 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Potvrđeno je – definitivno se povlače

Vrhovni komandant savezničkih snaga za Evropu, general Aleksus Grinkevič potvrdio je danas na konferenciji za medije da će Sjedinjene Američke Države povući 5.000 vojnika iz Evrope, uključujući deo snaga iz Nemačke i otkazanu rotaciju u Poljskoj.

20:13

19.5.2026.

1 d

Podeli: