Zimski sportovi

Nedelja, 15.02.2015.

08:51

Amerikanki zlato u slalomu

Američka skijašica Mikaela Šifrin osvojia je zlatnu medalju u slalomu na Svetskom prvenstvu na domaćoj stazi u Biver Kriku.

Šifrin je odbranila titulu osvojenu pre dve godine u Šladmingu i postala tek treća skijašica, kojoj je to pošlo za rukom.

Olimpijska prvakinja je vodila i posle prve vožnje, a u drugoj je veći deo staze zaostajala za Šveđankom Fridom Hansdoter, da bi u furioznoj završnici osvojila zlato.

Srebrno odličje pripalo je Hansdoter sa 34 stotinke zaostatka, a bronza Čehinja Šarki Straćovoj (+ 0,77), dok je Tina Maze iz Slovenije bila tek osma (+2.48).

Nijedna srpska skijašica nije uspela da završi prvu vožnju, a nastupile su Nevena Igranjatović, Maša Janković, Barbara Bogranović i Nina Mandić.

Slovenačka skijašica Tina Maze nije uspela da osvoji još jednu medalju u Biver Kriku, ostala je na tri.

Ovom trkom završeno je prvenstvo sveta u ženskoj konkurnciji, a u nedelju je na programu muški slalom.