NBA: Seltiksi slavili protiv Netsa

U noći između nedelje i ponedeljka odigrano je pet utakmica predsezone NBA lige, a na teren nije izašao nijedan srpski košarkaš.

Ponedeljak, 12.10.2009.

12:25

Jedan od zanimljijih mečeva odigran je u Bostonu između Seltiksa i Nju Džersi Netsa, a do trijumfa su došli domaćini rezultatom 100:93 (22:23, 25:23, 26:25, 27:22). Najzaslužniji za pobedu legendarnih Seltiksa bio je Pol Pirs, sa 25 poena i tri skoka, a pratio ga je Kevin Garnet sa 12 poena i šest skokova.

Kod Netsa Ji Jianlian je odigrao najbolju utakmicu u predsezoni sa 20 postignutih poena i osam skokova, dok je Bruk Lopez postigao 21, uz isti broj skokova kao i kineski košarkaš za samo 23 minuta.

Ipak, epitet najzanimljivijeg meča u noći između nedelje i ponedeljka pripada utakmici Majami Hita i San Antonio Sparsa, koju su dobili gosti rezultatom 95:93 (16:20, 25:25, 21:28, 33:20).

Posle izjednačenog prvog poluvremena igrači Majami Hita su krenuli ofanzivno u drugom i na kraju treće četvrtine su imali prednost od 11 poena, ali su Sparsi fantastičnom igrom u poslednjem periodu potpuno preokrenuli rezultat i došli do trijumfa.

Najefikasniji u redovima Sparsa bio je Dehuan Bler sa 28 poena i po četiri skoka i asistencije, do su se istakli i Džordž Hil sa 12 poena i dva skoka, odnosno Majkl Finli, koji je postigao deset poena. Dekuan Kuk je bio najbolji igrač Majamija protiv Sparsa sa 20 poena, dok je Mario Čelmers postigao 17, a Jakouba Diavara 16 poena.