Vaterpolo

Petak, 30.10.2015.

21:27

Partizan "potopio" Zvezdu na Banjici – 15:3

Vaterpolisti Partizana deklasirali su najvećeg rivala Crvenu Zvezdu rezultatom 15:3, u meču petog kola regionalne Triglav lige.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Starsportphoto

Partizan je potpuno dominirao na bazenu Banjica protiv ekipe kojoj su poslali šestoricu igrača na pozajmicu.

Duel je bio rešen već u prvoj četvrtini koju su ’crno-beli’ dobili sa 4:0, a najraspoloženiji bio je Gavril Subotić koji je postigao dva gola.

Nastavio je reprezentativac Srbije da nosi Partizan – postigao je još dva pogotka, a pridružili su mu se Filip Radojević i Danilo Adžić, pa je posle 15 minuta vaterpola na semaforu pisalo 8:0. Zvezda se tek tada upisala preko Veljka Tankosića, da bi na 9:2 smanjio Filip Janković – jedan od igrača Partizana koji nosi crveno-belu kapicu na pozajmici.

Vladimir Vujasinović često je rotirao svoju ekipu nekada ostavljajući samo golmana, a momci u belim kapicama želeli su da postignu što više golova.

U strelce se upisao i Radomir Drašović, da bi Radojević novim pogotkom postavio velikih 11:2 na kraju treće četvrtine.

Očekivano, u poslednjoj četvrtini potpuno je opao ritam, a posle „razmene“ golova Filip Radivojević vratio je dvocifrenu prednost Partizanu – 13:3. Do kraja susreta Drašović i Draško Gogov pogađali su za konačnih 12 razlike – 15:3.

Igrači trenera Vujasinovića ovim uspehom osigurali su četvrto mesto sa 10 osvojenih bodova, dok je Zvezda ostala dve pozicije ispod sa šest bodova.

U ostalim mečevima petog kola odigranim u petak, Vojvodina je doživela ubedljiv poraz na gostovanju Mornaru, rezultatom 10:3. Primorje je dobilo Jadran na strani sa 16:9, a Jug je opravdao reputaciju domaćina trijumfom nad Mladosti – 15:9.