Boston izgubio, Furnije sve promašio – Klipersi "uništili" Milvoki

Nju Orleans Pelikansi su rezultatom 115:109 pobedili Boston Seltikse, dok su Los Anđeles Klipersi sa 129:105 porazili Milvoki Baksa.

Izvor: SN

Utorak, 30.03.2021.

09:25

Boston izgubio, Furnije sve promašio – Klipersi

Boston je u svom "TD Gardenu" dočekao ekipu Nju Orleans Pelikansa i upisali su poraz rezultatom 115:109, a na ovom meču je debitovao Evan Furnije.

Furnije je nedavno došao u Boston iz Orlando Medžika i na svom prvom meču imao 0 poena i promašio je svih deset šuteva koje je uzeo.

Boston se prilično mučio na ovoj utakmici. Još od prve četvrtine su Ingram, Hart i Vilijamson pokazali da su došli po trijumf i ubacili im 32 poena na prvih 12 minuta, da bi do poluvremena uvećali prednost na 64:55.

U nastavku, Boston je bio sjajan. Napravili su seriju 15:4 i poveli sa 70:68, zahvaljujući Smartu i Vokeru, ali je pomenuti trio Pelikana uspešno vratio seriju za njihovo novo vođstvo 80:72.

Odlepio se Nju Orleans kasnije i na 110:94, pa se Boston uspešnom serijom vratio na 107:110, ali su samo ublažili poraz.

Najefikasniji na meču bio je Džejson Tejtum sa 34 poena, dok je Kemba Voker imao 23, a Markus Smart 15 poena. Na drugoj strani, 28 poena Zajona Vilijamsona, 25 Ingrama i 17 Aleksander-Vokera. Košarkaši Los Anđeles Klipersa su rezultatom 129:105 prosto "uništili" Milvoki Bakse i to bez Pola Džordža, Serža Ibake i Ražona Ronda.

Ruku na srce, nisu ni Baksi bili kompletni, pošto su bili bez Pi Džeja Takera, ali i Bobija Portisa i tako se njihov niz od četiri pobede nad Klipersima zaustavio u noći između ponedeljka i utorka.

Kada pogledamo prvu četvrtinu koju je Milvoki dobio sa 36:28, deluje da je rezultat lako mogao da bude obrnut. Ipak, Baksi su u drugom dvanaestominutnom periodu ubacili svega 17 poena, dok su Klipersi bili na 31 i vodili sa 2 poena na poluvremenu.

U nastavku, Klipersi su potpuno pregazili svog protivnika. Dozvolili su im samo 50 poena za 24 minuta košarke, dok su oni ubacili 72 i sa 129:105 došli do 32. pobede u sezoni.

Najefikasniji je bio Janis Adetokumbo sa 32 poena, 24 je dodao Holidej, a 15 Kris Midlton. Na drugoj strani, 25 poena Morisa, 23 Lenarda i 21 Kenarda, dok je 20 postigao Redži Džekson. NBA, rezultati:
Vašington – Indijana 132:124
Boston – Nju Orleans 109:115
Bruklin – Minesota 112:107
Njujork – Majami 88:98
Detroit – Toronto 118:104
Hjuston – Memfis 110:120
Oklahoma – Dalas 106:127
San Antonio – Sakramento 115:132