Ponedeljak, 16.03.2015.

22:39

Mari u tri seta do osmine finala

Britanski teniser Endi Mari plasirao se u osminu finala Mastersa u Indijan Velsu.

On je posle skoro dva sata borbe eliminisao Nemca Filipa Kolšrajbera u tri seta, sa 6:1, 3:6, 6:1.

Mari će u osmini finala turnira u Kaliforniji igrati protiv Francuza Adrijana Manarina, koji je izbacio Ernestsa Gulbisa.

Mari je ekspresno dobio prvi set, za manje od pola sata napravio je dva brejka i najavio ubedljivu pobedu, ali se Kolšrajber probudio u nastavku.

Mnogo bolje je servirao, odoleo napadu Britanca u petom gemu, protom sam stigao do brejk šanse u šestom, nije je iskoristio, ali je slomio rivala u maratonskom osmom poenu i iz pete šanse oduzeo mu servis za izjednačenje.

Međutim, to je razbudilo Marija koji se u nastavku vraća u ritam s početka meča i sa dva brza brejka završava posao.

Mari i njegov sledeći rival Manarino se do sada nisu sastajali.