Nedelja, 31.10.2010.

18:35

Trijumf Zimonjića i Nestora u Beču

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Kanadjanin Danijel Nestor trijumfovali su na turniru u Beču u konkurenciji parova.

Njih dvojica su u finalu savladali Poljake Marijuša Firstenberga i Marcina Matkovskog rezultatom 7:5, 3:6, 10:5.

Do 22. zajedničke titule Zimonjić i Nestor su stigli posle velike borbe i dosta preokreta. Poljaci su u prvom setu prvi stigli do brejka već u drugom gemu. Nakon toga su na svoj servis poveli 3:0, ali je onda drugi dubl sveta napravio potpuni preokret.

U drugom setu Firstenberg i Matkovski su ponovo prvi stigli do prednosti, nakon brejka u šestom gemu, i za razliku od prvog seta uspeli su da je sačuvaju i izjednače na 1:1.

Odluka je pala u super taj brejku, kada su Zimonjić i Nestor na najbolji način demonstrirali šta znači veliko iskustvo i ključnim trenucima meča. Osvojili su tri poena na servis protivnika i bez većih problema priveli meč kraju.

Zimonjiću je to bila 37. titula u karijeri, a Nestroru čak 68. trijumf u dublu, a za pobedu im je pripala nagrada od 31.500 evra.