Subota, 14.08.2010.

23:25

Mari preko Nadala do finala

Britanac Endi Mari plasirao se u finale Rodžers kupa u Torontu pobedom nad prvim teniserom sveta Rafaelom Nadalom.

Izvor: JT

Autor: JT

Mari je do trijumfa došao rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 6:4, posle jednog sata i 44 minuta igre.

Trenutno četvrti teniser sveta će se u borbi za titulu sastati sa pobednikom drugog polufinalnog susreta između Novaka Đokovića i Švajcarca Rodžera Federera.

U prvom setu nijanse su odlučivale između Marija i Nadala. Pošto su u prvih sedam gemova obojica bili sigurni na svojim servisima, iako su imali nekoliko brejk prilika, Škot je prvom teniseru sveta oduzeo servis u narednom i potom sigurnom igrom došao do vođstva od 1:0 u setovima sa 6:3.

Mari je u istom ritmu nastavio i na početku drugog seta, kada je uz jedan brejk stigao do prednosti od 3:1. Iako je tada do izražaja dolazila odlična taktika škotskog tenisera Nadal je uspeo da se vrati i izjednači. U tim trenucima Španac je slavio svaki poen koji je osvojio i iako mu je sve išlo na ruku Mari je uspeo da mu oduzme servis i potom dođe do sasvim zasluženog trijumfa.