Ponedeljak, 27.10.2008.

23:15

Janko eliminisan u 1. kolu Pariza

Janko Tipsarević nije uspeo da se plasira u drugo kolo turnira Masters serije u Parizu.

Srpski teniser je u prvoj rundi poražen od Felisijana Lopesa rezultatom 2:0 po setovima 6:3, 6:4. Meč je trajao jedan sat i devet minuta. Sledeći protivnik španskog igrača je Amerikanac Endi Rodik, koji je bio slobodan u prvom kolu.

Lopes je dominirao tokom celog meča i koristio je svoje šanse. U oba seta imao je po jednu brejk šansu i obe je realizovao. Sa druge strane, Tipsarević je u ključnim trenucima grešio i slao lopte izvan terena.

Španac je bio agresivniji što potvrđuje odnos direkto osvojenih poena dvojice igrača, 26 za Lopesa odnosno 13 za Tipsarevića.

Srbija ima još dva predstavnika u pojedinačnoj konkurenciji, Novaka Đokovića, koji igra sa Tursunovim, i Viktora Troickog, koji se sastaje sa Ljubičićem. Dva tenisera u ponedeljak su eliminisana u dublu Argentinca Hozea Akasusa i Španca Davida Ferera sa 6:4, 6:4.

Nagradni fond turnira u Parizu je 2.270.000 evra.