Zimski sportovi

Nedelja, 09.02.2014.

14:59

Het-trik Vistove, prvo odličje za Ruse

Holandska takmičarka u brzom klizanju Iren Vist osvojila je zlatnu medalju na ZOI u Sočiju, dok su domaćini Rusi osvojili prvo odličje - bronzano.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Vist je stazu dugu 3.000 metara prešla za 4:00,34 minuta i tako došla do trećeg olimpijskog zlata. Holanđanka je pre Sočija bila najbolja u Torinu (3.000 metara) i Vankuveru (1.500 metara).

Druga je bila Čehinja Martina Sablikova (4:01,95)a, a Ruskinja Olga Graf osvojila je bronzu u vremenu 4:03,47 minuta i tako svojoj zemlji donela prvu medalju.

U prvih 10 nalaze se još dve Holanđanke i Nemice, kao i po jedna Ruskinja, Norvežanka, Japanka i Amerikanka.

Najmlađa je holandska olimpijska šampionka u istoriji zimskog sporta. Kliza od 11. godine, a profesionalnu karijeru započela je sa 19 godina. Višestruka je svetska i evropska šampionka, dominira na dugim stazama, dok u sprintu ima samo jednu srerbrnu medalju sa Svetskog prvenstva u Norveškoj 2007.

Više o fenomenalnoj Iren Vist možete pročitati u našoj rubrici "Favoriti".