Rukomet

Sreda, 06.01.2010.

13:38

Srbija ubedljiva sa Slovenijom

Rukometna reprezentacija Srbije ubedljivo je savladala Sloveniju rezultatom 33:24 (15:11) u prijateljskoj utakmici u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo.

To je prvi od četiri pripremna meča koliko će izabranici Seada Hasanefendića odigrati pred šampionat Evrope koji se održava od 19. do 31. januara u Austriji. Najefikasniji u našem sastavu bili su Momir Ilić sa šest, Rastko Stojković sa pet i Žarko Šešum sa četiri pogotka. Kod Slovenaca je najbolji bio Vid Kavtičnik sa šest golova.

Samo u prvih deset minuta viđena je rezultatska ravnopravnost, a onda su dobra igra u fazi odbrane i raspoloženi Darko Stanić na golu doneli prvo ozbiljnije vođstvo os 9:5. Tu prednost su „orlovi“ zadržali do poluvremena, a u drugom delu skoro je udvostručili.

Naš nacionalni tim u subotu putuje u Francusku gde će 10. i 12. januara odigrati utakmice sa selekcijom domaćina, a 15. januara se sastaje sa Egiptom u Beogradu.

Slovenija - Srbija 24:33 (11:15)

Slovenija: Podpečan, Škof, Rezar, Bilbija 4, Vugrinec 2, Lubej 1, Kavtičnik 6 (3), Mlakar 1, Natek 1, Kavaš, Skube 2, Špiler 1, Brumen, Gajič 1, Cehte, М. Žvižej 4, L. Žvižej, Poklar, Zorman 1.
Srbija: Stanić, Stojković 5 (3), Којić 3, Šešum 4, Nikčević, Vučković, Stojanović 4, Toskić 2, Ilić 6, Marković 2, Pejanović, Anđelković 1, Lapčević, Vilovski 1, Stanković 1, Nenadić, Tubić 4.