Rukomet

Nedelja, 23.11.2008.

17:33

LŠ: Poraz rukometaša Zvezde za kraj

Rukometaši Crvene zvezde izgubili od Hamburga sa 36:27, u poslednjem kolu takmičenja u Grupi D Lige šampiona.

Zvezda je ovim porazom okončala učešće u Ligi šampiona bez pobede. U pobedničkom timu Lindberg je postigao 11 golova, a Lacković i Grundsten po pet, dok je u ekipi Crvene zvezde Milašević postigao 7, a Nenadić 6.

Utakmica je odigrana pred oko 3.000 gledalaca, a "crveno-beli" su samo u prvom poluvremenu, u 9. minutu uspeli da povedu sa 6:5, 7:6. U ostalom delu meča domaći rukometaši su imali kontrolu.

U drugoj utakmici šestog kola danaski Handbold je pobedio na svom terenu slovački Tatran sa 33:29.

U naredni krug takmičenja Lige šampiona iz Grupe D plasirali su se Hamburg i Handbold, dok će takmičenje u Kupu kupova nastaviti Tatran.

Hamburg: Sandstrom, Biter, Lindberg 11(3), Lacković 5, Grundsten 5, Šult 4, Lijevski 3, Torgovanov 3, Niemejer 2, Flor 1, Grim 1, Žil 1, Jansen, Hens.
Crvena zvezda: Perišić, Ljubišić, Milašević 7(3), Nenadić 6, Perović 4, Zelenović 4, Pavlov 2, Rašić 1, Sladić 1, Kurbalija 1, Tomić 1, Čupić, Mihailović, Pralica.