Sreda, 17.08.2016.

11:01

Dan XII: Raduj se, Srbijo! Dve medalje i šlag na torti

Novi sjajan dan za Srbiju – započeli su ga kajakaši, a završili ga košarkaši.

Prvo su obe srpske posade (Tomićević/Zorić i Grujić/Novaković), kao i Dalma Benedek Ružičić, prošli u A finale, Amela Terzić je na 800 metara u polufinalu, a oduševila nas je Tijana Bogdanović – na putu do srebrne medalje eliminisala je dvostruku uzastopnu olimpijsku šampionku.

To nije bila jedina medalja, pošto je Ivana Španović skokom od 7,08 metara osvojila bronzanu medalju, a košarkaši su slavili šlag na tortu pobedom nad Hrvatskom 86:83.

5.17 Srbija herojski do polufinala!!!

Košarkaši Srbije plasirali su se u polufinale olimpijskog turnira u Rio de Žaneiru, pošto su pobedili Hrvatsku sa 86:83.

Četvrti put od raspada SFRJ naša zemlja igrala je sa Hrvatskom na velikim takmičenjima i četvrti put je pobedila.

Junak meča bio je Nikola Jokić, koji je u završnici hladnokrvno pogodio sva četiri penala kada je drama dostigla vrhunac.

3.30 Ivana letela do bronze sa 7.08!

Ivana Španović osvojila je bronzanu medalju u skoku udalj na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.

03.15 Tijani za dlaku izmaklo zlato!

Tijana Bogdanović osvojila je srebrnu medalju, pošto je u finalu izgubila od Kim Sohui iz Južne Koreje.

02.51 Dudaš 13. posle pet disciplina

Srpski atletičar Mihail Dudaš trenutno je 13. u desetoboju posle pet discipline u Rio de Žaneiru.

17:45 Benedek Ružičićeva preko žalbe do finala!

Srpska kajakašica Dalma Benedek Ružičić plasirala se u finale Olimpijskih igara u trci na 500 metara. Njoj je prvo zbog greške u sistemu izmakla borba za medalje, ali je posle žalbe našeg tima pravda zadovoljena pa će nastupiti u četvrtak od 15:11h. Benedek-Ružičićeva je prethodno kroz "iglene uši" stigla do polufinala.

17:03 Grujić i Novaković u finalu!

Srpski kanuisti Marko Grujić i Marko Novaković plasirali su se u finale sprinta na 200 metara. Finale je u četvrtak od 14:47 časova. Njima je prethodno za dve stotinke izmakao direktan plasman u finale iz kvalifikacija.

16:00 Terzićeva direktno do polufinala

Atletičarka Amela Terzić plasirala se u polufinale trke na 800 metara posle sjajne završnice u svojoj kvalifikacionoj grupi.

14.12 Tomićević i Zorić direktno u finalu

Srpski kajakaši Marko Tomićević i Milenko Zorić izborili su A finale na Olimpijskim igrama u Riju u disciplini K2 na 1.000 metara, pošto su prvi završili u svojoj kvalifikacionoj trci.

Dvosed Srbije kvalifikacionu trku završio je za 3:15.298 stotinki, pa su direktno obezbedili mesto u borbi za medalje.

Pravilo je takvo da samo prvoplasirani idu u finale, dok ostali moraju svoje mesto da zasluže u polufinalu.