Olimpizam

Ponedeljak, 18.08.2008.

10:21

Odbojkaši u četvrtfinalu sa SAD

Odbojkaška reprezentacija Srbija pobedila je selekciju Egipta, sa 3:0, po setovima 25:16, 25:13, 25:17 u poslednjem kolu Grupe B i tako se plasirala u četvrtfinale olimpijskog turnira. Srbija je zauzela četvrto mesto u grupi, pošto je takmičenje u grupi završila sa dve pobede i tri poraza. U sredu će naši reprezentativci igrati sa Sjedinjenim Američkim Državama za plasman u polufinale.

U prvom setu reprezentacija Srbije igrala je sigurno i od početka je napravila prednost, od 4:1, 10:6, 16:11, koja joj je donela ubedljivu pobedu u prvom setu od 25:16.

Reprezentativci Egipta su na početku drugog seta zaigrali bolje, poveli sa 7:6, ali su odbojkaši Srbije uspeli da preokrenu rezultat na 9:7, zatim povedu sa 14:8 i drugi set reše u svoju korist sa ubedljivih 25:13.

Treći set je potvrdio dominaciju srpskih odbojkaša na današnjoj utakmici. Posle naizmenične razmene poena reprezentativci Srbije poveli su 9:7, zatim 18:13 i završili set rezultatom 25:17.

Utakmice četvrtfinala olimpijskog turnira igraju su u sredu od četiri sata po srednjeevropskom vremenu.

Gledalaca 6.000.

SRBIJA: Bojović 13, Bjelica 5, Janić, Petković, Samardžić, Grbić 1, Nikić 8, Gerić 1, Miljković 15, Starović 5, Podraščanin 4.

EGIPAT: Avad 2, Ahmed, Gabal, Abdelnaim, Ahmed, Alajbi, Abdulhasan 1, Jusef 2, Badavaj, Goma 2, El Nasr 6, Kader El Abdel.