Olimpizam

Utorak, 09.09.2008.

14:01

Vidić i Nikolićeva bez finala

Reprezentativci Srbije u streljaštvu Siniša Vidić i Snežana Nikolić nisu uspeli da se plasiraju u finale Paraolimpijskih igara.

Vidić se takmičio u disciplini vazdušna puška na 10 metara ležeći, a Nikolićeva u disciplini sportska puška na 50 metara. Vidić je u kvalifikacijama u vazdušnoj pušci zauzeo 20. mesto sa 593 kruga, a poslednji finalista od osam koliko ih je prošlo u borbu za medalje, Kinez Liu Ji upucao je 599.

Prvi je bio Li Ji-Seok iz Koreje sa upucanih 600 krugova, što je novi svetski i paraolimpijski rekord.

Snežana Nikolić je u disciplini sportska puška na 50 metara zauzela 15. mesto u kvalifikacijama sa 542 upucana kruga. Prvo mesto, oborivši svetski i paraolimpijski rekord osvojila je Koreanka Li Jun-Ri sa 579 krugova.

Streljaštvo je jedini sport u kome sportisti sa invaliditetom mogu da budu konkurentni sportistima bez njega.

Paraolimpijske igre održavaju se od 6. do 17. septembra u Pekingu.