Subota, 19.03.2022.

08:25

Durent razbio Portland – Vestbruk junak Lejkersa

Bruklin Netsi su rezultatom 128:123 nadigrali Portland Trejlblejzerse, dok su Los Anđeles Lejkersi posle produžetaka istim rezultatom savladali Toronto Reptorse

Izvor: SN

Autor: SN

Kevin Durent je igrao bez Kajrija Irvinga (ne sme u Njujorku) i Bena Simonsa (povreda) i uz pomoć Seta Karija, Brusa Brauna i Andrea Dramonda doneo pobedu

Netsi su rezultatom 128:123 nadigrali Portland, koji je na ovoj utakmici u Njujorku bio sa samo osmoricom košarkaša.

Iako je Durent svojeručno razbio odbranu Portlanda, ekipa Netsa baš i nije odigrala tako ubedljivo i morala je prilično da se pomuči da bi savladal oslabljene Blejzerse.

Nakon dramatične prve četvrtine, Netsi su imali pola koša prednosti (34:33), da bi ih Portland u drugom kvartalu prosto uništio i ubacio 42 poena pa je sa velikih 13 poena prednosti otišao na odmor.

Durent nije smeo da dozvoli poraz pred domaćim navijačima i postarao se da Netsi pobede. Limitirali su Portland na 48 poena u drugom poluvremenu i na krilima Dukenta došli do trijumfa rezultatom 128:123.

Upravo je on sa 38 poena bio najefikasniji, a uz to imao i po 6 skokova i asistencija, 27 poena je bilo delo Seta Karija, dok su po 17 imali Brus Braun i Andre Dramond, 11 poena je ubacio Tomas, a 9 Dragić uz 10 asistencija.

Na drugoj strani, 25 poena je postigao Džoš Hart, 24 Brendon Vilijams, 18 Jubenks, 17 Meklemor, a 10 Si Džej Elebi.

Los Anđeles Lejkersi su rezultatom 128:123 nadigrali Toronto Reptorse i to na njihovom terenu u Kanadi uz fantastične partije njihovih glavnih igrača Lebrona Džejmsa i Rasela Vestbruka.

Rasel Vestbruk je fantastičan način reagovao i ukrao loptu, pa pogodio trojku za produžetke i time uspeo da bude junak večeri i pomogne Lejkersima da izbegnu poraz.

Lejkersi su tako prekinuli niz od tri uzastopna poraza i iako su u velikim problemima u regularnom delu sezone možemo da očekujemo napredak u nastavku i bolje igre u plej-in turniru i možda je upravo ovo znak da će se tako nešto i dogoditi.

Lebron Džejms je meč završio sa 36 poena, 9 skokova i 7 asistencija, dok je Rasel Vestbruk pored herojskog momenta imao 22 poena, 10 skokova i 10 asistencija, Gabrijel je upisao 17 poena, Bredli 14, a Rivs 10.

U redovima Toronta, brutalna partija je viđena od strane Skotija Barnsa – 31 poen i 17 skokova za ovog rukija, dok je Geri Trent imao 23, Fred Vanvlit 20, Prešes Ačuva 18, a Paskal Sijakam 17.