Petak, 24.12.2021.

08:13

Solidni Bjelica posmatrao brutalnog Karija, Pokuševski jedini bez poena

Košarkaši Golden Stejta pobedili su Memfis rezultatom 113:104, uz novu sjajnu partiju Stefa Karija.

Izvor: MT

Autor: MT

On je meč završio sa 46 poena, a uz to je imao i po četiri skoka i asistencije.

Voriorsi su nastavili sa dobrim igrama i ponovo se izjednačili sa Sansima u broju pobeda – 26, s tim da Finiks ima jedan poraz manje.

Bila je ovo izjednačena utakmica, a domaći su se odlepili u samom finišu i tako stigli do trijumfa.

Pored Karija, Pejton se istakao sa 22 poena, a naredni najefikasniji u redovima Voriorsa bio je Nemanja Bjelica sa devet poena, sedam skokova i dve asistencije.

Kod Memfisa najbolji su bili Morent sa 21 poenom i šest asistencija, dok su Džekson i Melton dodali po 20.

Spomenuti Finiks Sansi su slavili na svom terenu nad Oklahomom rezultatom 113:101.

Oni su utakmicu prelomili u trećoj četvrtini (37:21), a najbolji pojedinac bio je Devin Buker sa 30 poena, sedam skokova i isto toliko asistencija.

Veoma dobri bili su i Džonson sa 21 poenom i devet uhvaćenih lopti, odnosno Ejton sa 19 poena i 12 skokova.

Sa druge strane, Džildžus-Aleksander je imao učinak od 29 poena, pet skokova i sedam asistencija.

Naš Aleksej Pokuševski na terenu je proveo oko 12 minuta i jedini se nije upisivao u strelce, od svih aktera susreta.

Njegova Oklahoma zauzima tek pretposlednju poziciju na tabeli Zapada sa skorom 11-20.